Akcesoria do basenu

Akcesoria do basenu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czego nie powinno zabraknąć w basenie

Coraz więcej osób decyduje się na budowę basenu we własnym ogrodzie. Aby basen był zarówno bezpieczny, jak i funkcjonalny już na etapie projektowania i budowy należy zadbać o to, by był wyposażony w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim zadbać trzeba o skuteczny system filtracji. Podstawą każdego systemu filtracji jest wydajna pompa, umożliwiająca przepływ wody przez materiał filtrujący. Materiałem filtrującym może być np. oczyszczony piasek żwirowy.

Niezbędny jest również zakup odpowiednich preparatów chemicznych, które pozwolą na uzdatnianie wody. W związku z tym, że lato w Polsce bywa kapryśne, budując basen ogrodowy, warto zainwestować w system ogrzewania, który umożliwi korzystanie z basenu nawet w chłodniejsze dni. Przykład tego rodzaju instalacji znaleźć można pod adresem https://vivapool.pl/akcesoria/ogrzewanie-wody/.

Dodatkowe akcesoria basenowe

Wśród dodatkowych akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę, jest oświetlenie basenowe. Obecnie największą popularnością cieszą się lampy led, które dostępne są w różnych kolorach. Lampy poprawiają wygląd basenu i pozwalają na kąpiele również w nocy. Żeby ograniczyć ilość zanieczyszczeń dostających się do basenu, należy zainwestować w zakup specjalnego pokrowca basenowego. W sprzedaży znaleźć można m.in. pokrowce solarne, które nie tylko skutecznie osłaniają lustro wody, ale dodatkowo pomagają ogrzać wodę w basenie. Zakup pokrowca solarnego to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania.

Wśród dodatkowych akcesoriów, których zakup warto rozważyć, znajduje się także odkurzacz basenowy. Tego rodzaju sprzęt pozwala pozbyć się zanieczyszczeń znajdujących się na dnie basenu. Urządzenie to skutecznie wspomaga pracę pomp filtrujących, które nie zawsze są w stanie całkowicie oczyścić basen.
Tekst powstał we współpracy z Vivapool.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*