Biżuteria – srebro czy złoto?

Biżuteria – srebro czy złoto?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria występuje w wielu wariantach, jednak najpopularniejsza różnica, która wielu kobietom przysparza dylematów, to materiał, z jakiego zostały wykonane. Srebro nadaje stylizacji powagi i surowości, kiedy złoto otacza sylwetkę przyjemną, ciepłą aurą. Istnieje kilka sposobów, które pomogą wybrać pomiędzy tymi dwoma metalami.

Dla kogo złoto?

Złoto pasuje przede wszystkim kobietom o ciepłym odcieniu skóry. Najprostszym sposobem na określenie go jest zbadanie koloru żyłek na swoich dłoniach. Jeżeli są w odcieniach zieleni, to znaczy, że do skóry pasuje złoto. Kolejnym krokiem jest dobór stylizacji pod biżuterię (albo odwrotnie). Na przykład złote bransoletki celebrytki idealnie pasują do nowoczesnych, ale eleganckich kobiet, odważnych i pewnych siebie. Ubrania powinny swoim odcieniem również pasować do koloru złotego, jak i do ciepłego typu urody.

Dla kogo srebro?

Tak jak żyłki przy skórze w ciepłym odcieniu przybierają kolor zielony, tak przy osobach o chłodnym typie urody, do których pasuje srebrna biżuteria, będą one niebieskie. Srebrna biżuteria często wydaje się bardziej elegancka, dopasowana do silnej osobowości. Może jednak nadawać sylwetce pewien chłód, co niektórym przywodzi na myśl postać Królowej Śniegu. Według osobistych preferencji można próbować to wrażenie „ocieplić” lub przeciwnie, jeszcze je wzmocnić.

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się noszenie zarówno srebrnej, jak i złotej biżuterii, bez względu na typ urody. Przy umiejętnym dobraniu makijażu i stylizacji każdy kolor może zostać idealnie dopasowany. Jeżeli jednak kobiecie zależy na bezpiecznym rozwiązaniu, warto kierować się podanymi zasadami. Są one uniwersalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*