Buty na obcasie – na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze

Buty na obcasie – na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie łatwo, znaleźć kobietę, która nie posiada w szafie ani jednej pary szpilek. Buty te są symbolem elegancji, pewności siebie oraz kobiecości. Szpilki mają wiele zalet, m.in. wyszczuplają i wydłużają sylwetkę czy wzmacniają pewność siebie.

Powody, dla których warto kupić buty na wysokim obcasie

Wybierając źle wyprofilowane i niewygodne modele narażamy swój kręgosłup na niebezpieczeństwo. Łatwo też skręcić kostkę. Lecz, urokowi szpilek ciężko się oprzeć. Wybór tych butów jest duży i trudno przejść obojętnie wobec nich. Rozmaite kolory, materiały, wzory, wysokość to wszystko powoduje u kobiet duże zainteresowanie i problem z podjęciem odpowiedniej decyzji. Rynek oferuje już wszystko, po srebrne czółenka czy fasony z kwiatami, szachownicami i zwierzętami. Warto zwracać uwagę na modele, które gwarantują stabilność oraz równowagę.

Czym się kierować przy wyborze szpilek?

Wygląd nie jest najważniejszym elementem, jakim powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiednich szpilek. Warto też zwrócić uwagę, na następujące kryteria:

– nosek – ważne, aby ta część buta była zaokrąglona. To zdecydowanie lepszy wybór niż szpic. Zaokrąglony but nie uciska paznokci, ani palców. Warto unikać pęcherzy czy odcisków.

– obcas – najlepiej, gdyby był osadzony na środku pięty. Dzięki temu but będzie stabilny. Aby łatwo można było się poruszać, należy zadbać o wysokość. Optymalna to 6-9 centymetrów.

Każda kobieta marzy o idealnych szpilkach. Może o srebrnych czółenkach czy sięgających 15 centymetrów butach? Ważne, aby nie bać się eksperymentować z doborem idealnych szpilek, gdyż dzięki nim można wyrazić siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*