Ceny iPhone jak zmieniały się na przestrzeni lat?

Ceny iPhone jak zmieniały się na przestrzeni lat?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To bardzo ciekawe, jaką historię zatacza obecnie iPhone wraz z innymi produktami marki Apple. Przypatrzmy się, na ile były wyceniane pierwsze produkty Apple’a i jak bardzo zmieniały się w czasie.

Krótka historia iPhone’ów i ich cen

Na początek warto zaznaczyć, iż wszystkie modele iPhone’ów aż do 5S były dystrybuowane oficjalnie tylko za pośrednictwem sieci komórkowych, co oznaczało możliwość zakupu takiego telefonu tylko i wyłącznie z abonamentem danego operatora, o czym szerzej przeczytasz tutaj: https://www.ishock.pl/pl/c/iPhone/45. Amerykańskie wersje pierwszego iPhone’a kosztowały między 500 a 600 dolarów (w zależności od konfiguracji). Cena może nie była zbyt wygórowana, ale warto pamiętać, iż należało do niej doliczyć comiesięczny abonament. Szybko okazało się jednak, że ceny te skusiły tylko pasjonatów, a pozostałych zwyczajnie nie było stać na podobny luksus marki Apple. Z tego też powodu niedługo po premierze cena droższego modelu iPhone’a spadła aż do 400 dolarów.

Kolejne modele iPhone’ów (aż do wspomnianego 5S) startowały już z dużo niższymi cenami – zazwyczaj między 200 a 400 dolarów. Począwszy od iPhone’a 6 wszystkie kolejne modele można kupić już “samodzielnie” tzn. bez abonamentu operatora. W Polsce ich ceny na dni premiery kształtują się w przedziale od 3500 do nawet 6000 zł. Warto zaznaczyć, iż oryginalne akcesoria Apple stale utrzymują się w dość wysokich cenach. Plusem jednak jest to, że nie poddają się one dużym wahaniom cenowym wraz z wejściem na rynek nowego modelu iPhone’a.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*