Co jest potrzebne do uprawy konopi?

Co jest potrzebne do uprawy konopi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce żyje wiele osób, które są żywo zainteresowane uprawą konopi dla własnych celów. Posiadają one całkiem sporą wiedzę na temat hodowli tych roślin, zaczerpniętą przede wszystkim z internetu oraz od znajomych. Z drugiej jednak strony istnieje spora grupa początkujących miłośników tego gatunku, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak go sadzić oraz uprawiać. To właśnie dla nich powstał ten krótki poradnik.

Odpowiednie pomieszczenie i oświetlenie to podstawa

Konopie uprawiane w naszym kraju dzielą się przede wszystkim na dwa podstawowe gatunki – indyjskie (indica) oraz siewne (sativa). Różnią się one zarówno pod względem wyglądu, jak i dodatkowych właściwości. Warto podkreślić, że omawiane rośliny są jednoroczne i rosną od wiosny do jesieni. Uprawa konopi jest stosunkowo prosta, jeśli tylko stosujemy się do paru kluczowych zasad:

Najlepsze efekty daje uprawa tych specyficznych roślin w namiocie (tzw. grow tent), ponieważ jest to konstrukcja łatwa w montażu, późniejszym użytkowaniu oraz utrzymywaniu w czystości.

Nie można zapomnieć o odpowiednich lampach do hodowli konopi. Najlepszym wyborem na co dzień są systemy LED-owe i HID z zasilaczami i specjalnymi odbłyśnikami, natomiast żarówki CFL powinny być jedynie dodatkowym źródłem światła w fazie kwitnienia (do młodych sadzonek). Taki zestaw jest dobrą inwestycją, bo może pracować nawet dziesięć lat.

Duże znaczenie ma wybór właściwego podłoża do uprawy. Należy zaopatrzyć się w glebę, włókna kokosowe, a także wełnę mineralną i kamyki z gliny.

Doniczki i inne pojemniki muszą być dobierane w zależności od metody hodowli. Najczęściej wykorzystuje się jednak proste plastikowe modele. Ich różne rodzaje można znaleźć na https://domowauprawa.pl.

Nie można też zapomnieć o odżywkach, które spowodują, że rośliny będą szybciej rosły i odznaczały się dużą odpornością na szkodniki czy niekorzystne warunki atmosferyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*