Czy maski na twarz poprawiają wygląd skóry?

Czy maski na twarz poprawiają wygląd skóry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród kosmetyków, które stanowią stałe punkty pielęgnacji cery, ważne miejsce zajmują maski do twarzy. Stosujemy je raz lub dwa razy w tygodniu, aby dostarczyć naszej cerze mnóstwa składników odżywczych naraz. Niektóre maseczki powstają na bazie olejów roślinnych czy glinek mineralnych, które nie mogą być stosowane w takiej ilości bez spłukiwania. Inne zawierają głęboko nawilżające kompleksy, opatentowane specjalnie przez producenta. Wszystko to sprawia, że regularne stosowanie maseczek może długotrwale poprawić wygląd skóry – dają nam bowiem więcej, niż tonik i krem do twarzy.

W jaki sposób działają maseczki?

Działanie tego typu kosmetyków opiera się na tym, jak ich składniki wnikają w głąb skóry. Mogą na przykład zawierać promotory przejścia i substancje wspomagające wchłanianie określonych składników aktywnych. Maseczka działa najlepiej, gdy nałożymy ją w dużej ilości na przynajmniej kilka minut – to dlatego, że skóra musi mieć czas na pobranie dobroczynnych substancji. W przypadku kremu do twarzy czasu jest oczywiście więcej, ale skład jest uboższy i dostosowany pod względem konsystencji do codziennej aktywności przeciętnego konsumenta. Oznacza to, że kremy są mniej skoncentrowane, aby nie było widać ich śladów na twarzy i żeby nie przeszkadzały w nakładaniu makijażu. To dlatego maseczka w krótszym czasie poprawia wygląd cery bardziej zauważalnie, niż stosowane na co dzień kosmetyki.

Jakich efektów możemy się spodziewać po masce?

Regularne stosowanie masek do twarzy zaowocuje zdrową i promienną cerą, odporną na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wiele maseczek pomaga zredukować widoczność zmarszczek, ujędrnić cerę lub znormalizować wydzielanie sebum. Gładka i matowa cera jest celem wielu z nas – dlatego warto wybrać ulubioną maskę lub kilka produktów z tej kategorii. Jeśli nasza skóra jest problematyczna, dobrze jest postawić na maseczki nawilżające i regenerujące. Cera mieszana i tłusta skorzysta zaś na oczyszczających i matujących, na przykład z glinką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*