Czym się kierować przy wyborze zabawki dla psa i kota?

Czym się kierować przy wyborze zabawki dla psa i kota?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobierając zabawki dla swojego pupila, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które cały proces usprawnią, a później spowodują, że zwierzak z przyjemnością będzie po nie sięgać. Długoletni właściciele doskonale zdają sobie sprawę, jakie artykuły dla psa (zobacz: https://www.doggo.com.pl/305-artykuly-dla-psow) lub kota są najbardziej pożądane, lecz na początku hodowli, czasami trudno to odgadnąć. Poniżej kilka wartościowych i pomocnych rad w tym zakresie.

W paru zdaniach o preferencjach zwierzaków

Jeśli podejmujemy decyzję o zakupie produktów, jakimi są artykuły dla kota lub psa, to podstawową zasadą jest kierowanie się ich bezpieczeństwem. Nie warto oszczędzać na zdrowiu lub nawet życiu swoich pupili, ryzykując zakup z nieznanego źródła lub produktu niskiej jakości. Można tym samym wyrządzić krzywdę zwierzakowi. Po drugie, należy zweryfikować, jakie farby zostały użyte w produkcji zabawki. Jak wiadomo, zarówno koty, jak i psy będą miały z nią bezpośredni kontakt, a szkodliwe i toksyczne substancje mogą się przedostać do organizmu wraz ze śliną i spowodować przykre konsekwencje.

Kolejnym ważnym aspektem są upodobania naszego pupila. Niektóre z nich wykazują więcej energii, podczas gdy inne mają jej znacznie mniej. Niektórym sprawia radość manipulowanie przedmiotem z atrakcjami dźwiękowymi, a inne reagują na tego typu przedmioty strachem. Wszystko to należy wziąć pod uwagę. Podobnie jak fakt, że psy chętniej sięgają po zabawki, które mogą gryźć, a koty oczywiście, drapać. Jedne i drugie mogą polubić poruszanie się, bieganie za uciekającymi przedmiotami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*