Dlaczego pracownik musi odbyć szkolenie BHP?

Dlaczego pracownik musi odbyć szkolenie BHP?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadząc działalność gospodarczą, głównym celem przedsiębiorcy jest zapewnienie zdrowia oraz bezpieczeństwa jego pracowników. W tym celu stworzony został artykuł 209 kodeksu Pracy, który mówi o obowiązku przeprowadzenia przez pracodawcę szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dla jego pracowników.

Dlaczego szkolenia BHP są takie ważne

Żaden pracownik nie możesz zostać dopuszczony do rozpoczęcia wykonywanego zawodu bez odpowiednich kwalifikacji oraz ukończenia szkolenia bhp. Występuje ono w dwóch formach: wstępnej i okresowej. Każda z nich musi zostać przeprowadzona w ramach godzin pracy, a wszystkie koszty szkolenia uiszczane są przez szefa firmy. Pracownik po ukończeniu pełnego szkolenia zobowiązany jest do podpisania dokumentów, potwierdzających, że jest on zaznajomiony z zasadami i może przystąpić do pracy.

Zaznajomienie swojego pracownika z bhp w Poznaniu powinno leżeć w interesie każdego zatrudniającego. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństwa na stanowiskach pracy całej załogi oraz znacznie zmniejsza wystąpienie chorób zawodowych. Szkolenie może być przeprowadzone tylko przez w pełni kompetentną osobę. Mając do czynienia z dużym zespołem, w celu ich przeszkolenia warto skontaktować się z firmami, które przeprowadzają takie szkolenia na terenie firmy.

Podczas takich zajęć pracownicy zapoznawani są z takimi kwestiami jak: pierwsza pomoc, zapobieganie wypadkom, odpowiednia higiena pracy, postępowania w przypadku awarii sprzętu oraz dowiadują się jakie konsekwencje grożą w przypadku nieprzestrzegania tych racjonalnych reguł. Firmy oferujące usługi bhp Poznań nie pobierają wysokich opłat za przeprowadzenie szkoleń, za to dają pracodawcy pewność, że jego załoga zostanie dobrze przygotowana do rozpoczęcia pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*