Dlaczego warto tworzyć notatki graficzne?

Dlaczego warto tworzyć notatki graficzne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Notatki graficzne są świetnym sposobem na uczynienie wykładów bardziej wciągającymi i zapadającymi w pamięć. Pomagają również osobom, które uczą się wzrokowo lub mają problemy ze skupieniem się na treści wykładu.

Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnych podsumowań i notatek z spotkań, rozważ stworzenie notatek graficznych. Jeśli już korzystasz z tej metody, poznaj kilka wskazówek, jak ulepszyć swoje rysunki:

Postaw na kolory

Używaj kolorów, które reprezentują różne tematy; na przykład czerwony można stosować do elementów związanych z terminami z jednego zakresu, a niebieski – z innego.

Używaj strzałek i innych tego typu elementów

Rysuj strzałki od ważnych punktów oraz powiązanych ze sobą treści. Pomaga to odbiorcom dostrzec połączenia między pojęciami i zrozumieć, jak to wszystko się ze sobą łączy. Notatka dzięki temu będzie wydawać się bardziej uporządkowana.

Stosuj banery i nagłówki

Dodawaj etykiety do swoich rysunków, aby odbiorcy mogli łatwo zidentyfikować, co przedstawiają poszczególne części notatki (pomaga to również utrzymać porządek na rysunkach).

Wzbogacaj treści o ilustracje

Użyj ilustracji, aby nadać swoim rysunkom kontekst i uczynić je bardziej interesującymi. Na przykład, jeśli mówisz o nowej funkcji produktu, dodaj jego uproszczoną ilustrację. Takie notatki graficzne pomogą ludziom lepiej zrozumieć, o czym mówisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*