Do czego służą rękawice przyrządowe?

Do czego służą rękawice przyrządowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty walki, w tym przede wszystkim boks, wymagają stosowania specjalnych akcesoriów ochronnych w celu zabezpieczenia dłoni i głowy przed uszkodzeniami wywołanymi ciosami zarówno przeciwnika, jak i własnymi. Podstawowym elementem wyposażenia każdego pięściarza są rękawice bokserskie, bardzo często decydujące o przebiegu pojedynku i wynikach danego zawodnika. Warto jednak podkreślić, że profesjonalista powinien wykorzystywać kilka ich rodzajów – jedne do walki, a inne do treningu.

Skuteczna ochrona przed kontuzjami dłoni

W boksie stosuje się zarówno rękawice do odbywania walk i sparingów (o zaokrąglonej i wypukłej budowie), jak i rękawice przeznaczone do intensywnego trenowania (przyrządowe, zwane piąstówkami). Te drugie są lżejsze, ale nie mniej istotne, ponieważ pozwalają się przygotować zawodnikowi do walki i skutecznie zabezpieczają go na tym etapie przed kontuzjami (szczególnie dłoni podatnej na urazy mechaniczne). Rękawice przyrządowe służą przede wszystkim do ćwiczeń ze sprzętem w postaci worka, gruszki czy tarczy.

Charakteryzują się wyjątkowo wysoką wytrzymałością oraz wolnym zużyciem. Jeśli chodzi o aspekt czysto techniczny, to piąstówki sprzyjają zadawaniu szybkich ciosów – zarówno pojedynczych, jak i seriach. Warto podkreślić, że są one łatwiejsze w zakładaniu oraz zdejmowaniu aniżeli rękawice do walki, co zapewnia zawodnikowi większy komfort.

Często można się nawet spotkać z modelami, które posiadają odsłonięty kciuk – to rozwiązanie zapewnia bowiem lepszą wentylację rękawicy i pozwala utrzymać tzw. możliwości chwytne. Skutkuje to brakiem konieczności ich zdejmowania, kiedy jeden trening jest przeplatany z innym (np. sesja na worku treningowym z sesją na skakance). Jeżeli ktoś potrzebuje takich akcesoriów, można je znaleźć na https://gladiator-fight.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*