Gdzie wykorzystuje się tynk maszynowy?

Gdzie wykorzystuje się tynk maszynowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tynki maszynowe jak sama nazwa wskazuje, układane są z wykorzystaniem specjalnej maszyny, która umożliwia zdecydowanie przyspieszenie prac tynkarskich. Tynkowanie domu o powierzchni 100 m2 zajmuje sprawnej ekipie nie więcej jak 3-4 dni robocze. Ten sposób tynkowania wykorzystuje się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy wykańczaniu budynków użyteczności publicznej.

Jak przebiega praca podczas tynkowania maszynowego?

Proces rozpoczyna się dokładnie tak samo, jak przy klasycznym tynkowaniu ręcznym. Najpierw zabezpieczane są wszelkie otwory drzwiowe i okienne. Zabrudzenia okien są trudno usuwalne, dlatego dąży się do całkowitego osłonięcia powierzchni szklanych. Następnie należy przeprowadzić proces gruntowania ścian z wykorzystaniem specjalnych preparatów. Do układania tynków wykorzystuje się specjalną maszynę, która miksuje suchy tynk z worków wraz z wodą aż do uzyskania tynku o idealnej konsystencji, który natryskiwany jest na ściany za pomocą specjalnego węża.

Dzięki zastosowaniu maszyny zdecydowanie skracany jest czas pracy. Wpływ na to ma fakt, że tynk jest samoczynnie mieszany i nie trzeba go przenosić do pomieszczeń. Tynkarz, trzymając w ręku wąż, może nanieść go w dowolne miejsce zarówno na ścianie, jak i suficie. To zdecydowanie usprawnia pracę. Po takiej aplikacji jest on starannie rozprowadzony i wygładzony. Mieszkając w województwie wielkopolskim, warto wybrać ekipę, która wykonuje tynki Poznań i działa w naszej okolicy. Zapewni nam to szybko wykonaną pracę bez dopłat za dojazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*