Jak często wymieniać worki do odkurzacza?

Jak często wymieniać worki do odkurzacza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacze workowe to najczęściej wybierany przez nas typ urządzenia służącego do zachowania czystości w domu. Jego działanie polega na wsysaniu kurzu i brudu do wymiennego pojemnika znajdującego się w jego komorze.

Jeśli ktoś zdecydował się na zakup tego typu sprzętu, powinien pamiętać o regularnej wymianie zużytego worka. Czynność ta jest niezwykle szybka i prosta. Większość modeli wyposażona jest w specjalną zawleczkę, dzięki której wylot jest zamykany, kiedy tylko odłączamy torbę, w celu jej wyrzucenia. Uniemożliwia to rozsypanie kurzu podczas przenoszenia worka do kosza. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a czyszczenie przebiega bezproblemowo.

Należy pamiętać o regularnej wymianie zbiorników na brud. Jeśli w komorze odkurzacza znajduje się zapełniony pojemnik, urządzenie traci standardową siłę ssania, przez co nie jesteśmy w stanie efektywnie posprzątać mieszkania. Jak często powinniśmy więc wymieniać taką torbę? Częstotliwość jest uzależniona głównie od tego, ile razy w tygodniu ktoś sprząta swoje mieszkanie. Jeśli ciężko to ustalić, warto po prostu regularnie sprawdzać poziom napełnienia zbiornika

Jaki worek do odkurzacza wybrać?

Przy wyborze pojemników na brud warto zwrócić uwagę na materiał i jakość jego wykonania. Worki do odkurzacza Karcher wykonane są z włókniny. Dzięki temu są dużo bardziej wytrzymałe i odporne na przerwanie. Tradycyjne torby papierowe tracą moc przy częściowym zapełnieniu. Z kolei te renomowanej marki charakteryzuje wysoka efektywność wykorzystania, dzięki czemu urządzenie nie traci swojej mocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*