Jak kluczową rolę odgrywa luneta w trakcie polowania?

Jak kluczową rolę odgrywa luneta w trakcie polowania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nabycie uprawnień do zakupu broni myśliwskiej, to dopiero początek drogi do celu. Nie każdy kto zaczyna swoją przygodę z myślistwem, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w strzelectwie spełnia luneta i jej mocowanie. Bez stabilnie i nieruchomo osadzonej lunety nie można liczyć na stuprocentowo celny strzał, nawet przy optyce z górnej półki. Na szczęście w każdym sklepie lub klubie strzeleckim można zasięgnąć porady fachowca, który pomoże wybrać odpowiednie montaże do lunet celowniczych

Jak dopasować lunetę do broni ? 

Bezpowrotnie minęły czasy, w których kupno dobrego oprzyrządowania strzeleckiego graniczyło z cudem. Dzisiejszy rynek broni myśliwskiej nie narzeka na brak dostaw i każdy amator strzelectwa może kupić coś co mu odpowiada. Przede wszystkim należy podkreślić, że inny rodzaj lunet jest dedykowany do broni myśliwskiej, a inny do karabinków śrutowych i sportowych. Główne różnice wynikają z mocy strzału i drgań, które wywołują wpływ na celność. Duża siła strzału może rozkalibrować celownik. Klarowny obraz i szeroki punkt widzenia stanowią podstawy bezpieczeństwa podczas polowania. Dlatego montaże do lunet celowniczych nie mogą odbiegać jakością od samym lunet. 

Co trzeba wiedzieć o mocowaniu lunet ?

Po dopasowaniu odpowiedniej lunety i sprawdzeniu jej funkcjonalności na strzelnicy, trzeba wybrać właściwe mocowanie. Każdy profesjonalny egzemplarz broni długolufowej powinien posiadać fabryczny zaczep lub szynę do mocowania lunety. Wbrew pozorom montaże do lunet celowniczych są oparte na skomplikowanych konstrukcjach. Eksperci radzą wybierać jednoczęściowe rozwiązania montażowe wspierane przez kołki blokujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*