Jak można wykorzystać wiklinę w ramach wystroju naszego ogrodu?

Jak można wykorzystać wiklinę w ramach wystroju naszego ogrodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiklina to piękny i trwały materiał o rustykalnym wyglądzie, który idealnie wpisuje się w wiele ogrodowych aranżacji podkreślając ich oryginalny charakter i nadając klasy. W ostatnich latach materiał ten zyskuje na popularności i coraz częściej gości w naszych domach oraz ogrodach. Nic dziwnego – to naturalne i dekoracyjne tworzywo, który przepięknie prezentuje się w otoczeniu soczyście zielonej roślinności. Wiklinowe meble, kosze, czy dekoracje wprowadzają do ogrodu niepowtarzalnego klimatu. Jak wykorzystać wiklinę w aranżacji ogrodu?

Wiklina – naturalne tworzywo, które urzeka swoim pięknem i funkcjonalnością 

Wiklina to naturalny materiał pozyskiwany z młodych pędów wierzby poddanych korowaniu, czyli specjalnej obróbce, która zapewnia giętkość oraz wytrzymałość materiału. To niezwykle wszechstronny w zastosowaniu materiał, który idealnie sprawdza się w produkcji mebli, jak i drobnych, ogrodowych dekoracji, o czym świadczy choćby asortyment zebrany w podanym sklepie online https://www.wiklinowy-ogrod.pl/ogrod-c-85.html.

Najczęściej wiklina wykorzystywana jest do produkcji mebli ogrodowych, które dzięki swojej naturalnej barwie oraz ażurowej konstrukcji doskonale prezentują się w otoczeniu przyrody i zieleni, korespondując z nią i nadając całości charakteru. Komplety ogrodowe z wikliny, w skład których wchodzą wiklinowe fotele oraz stolik kawowy, są niezwykle funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu. Wiklina to trwały materiał, odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ponadto meble te są lekkie, więc z łatwością można je przenosić. Aby wypoczynek w ogrodzie był jeszcze przyjemniejszy, warto zainwestować w miękkie poduszki, które wyłożymy na wiklinowe siedziska. 

Świetnym pomysłem na wprowadzenie wikliny do ogrodu jest również zakup skrzyń wykonanych z tego naturalnego, zachwycającego swoim wyglądem surowca. Skrzynie te pięknie wyglądają, a ponadto są bardzo funkcjonalne – można w nich przechowywać pledy, koce, poduszki, czy dziecięce zabawki. 

Innym sposobem na wykorzystanie wikliny w aranżacji ogrodu może być wprowadzenie ogrodowych dekoracji wykonanych z tego ekologicznego materiału. Wiklinowe donice, kwietniki, a także wiklinowe kule przepięknie prezentują się w ogrodzie i pasują do wielu aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*