Jak przetransportować palety?

Jak przetransportować palety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewożenie towarów na paletach pozwala transportować przeróżne produkty i wyroby w bardzo szybki sposób. Dzieje się tak głównie dzięki temu, że załadunek i rozładunek platform do ciężarówek odbywa się błyskawicznie. Dziś dowiemy się, jak należy układać towar na paletach, jakie pojazdy dokonują ich ładowania do samochodów oraz czym można je przewozić.

Układanie towaru

Produkty na platformie często kładzione są ręcznie. Jeśli są to na przykład pudełka, należy układać kolejne warstwy jedna na drugiej, aż całość osiągnie wysokość około półtora metra. Nie powinno się przekraczać tego wymiaru, ponieważ może to spowodować niestabilność, tak zaleca też większość firm prowadzących transport paletowy Gdańsk ma mnóstwo przedsiębiorstw produkcyjnych, które są w stanie w kilka godzin w idealny sposób ułożyć towar nawet na kilkuset paletach. Następnie, by przedmioty nie zsunęły się, wszystko zostaje ciasno owinięte folią typu stretch. Czasami dodatkowo stosuje się pasy transportowe.

Załadunek na samochody

Gdy platformy są już przygotowane, pozostaje umieścić je w przestrzeni ładunkowej pojazdów. Palety przewozić można zarówno za pomocą małych aut dostawczych, normalnej wielkości ciężarówek, jak i wielkich 40-tonowych zestawów (potocznie zwanych TIR-ami). Wymiary są tak dobrane, by można było wykorzystać każdy centymetr kwadratowy ładowni. Błyskawiczny załadunek jest możliwy dzięki wózkom widłowym, które unoszą platformę z towarem, podnoszą na wymaganą wysokość i manewrują w taki sposób, by umieścić ją we wnętrzu pojazdu. Często własnymi wózkami dysponują firmy, które prowadzą transport palet Radom umożliwia skorzystanie z tego rodzaju przewozów nawet osobom prywatnym, które nie posiadają wymaganego sprzętu. Wózki są po prostu przywożone na miejsce w samochodzie, a później jadą razem z towarem na miejsce rozładunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*