Jak szukać dobrej nieruchomości na sprzedaż?

Jak szukać dobrej nieruchomości na sprzedaż?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadząc biuro pośrednictwa nieruchomości, trzeba się nieraz nieźle napocić, by znaleźć atrakcyjne domy bądź mieszkania do sprzedaży. Nie zawsze wystarczy po prostu dawać ogłoszenia do prasy lub internetu, ponieważ wielu klientów nie chce sprzedawać swoich lokali przez pośredników. Są jednak pewne sposoby, które mogą znacznie zwiększyć nasze szanse.

Szukamy deweloperów

Wydaje się, że absolutnie najlepszym wyjściem z sytuacji jest pozyskanie firmy deweloperskiej do współpracy. W takim układzie otrzymujemy od razu całą pulę mieszkań bądź domów do sprzedawania i nie trzeba już szukać pojedynczych nieruchomości od klientów indywidualnych. Nie ma się też co oszukiwać – w ten sposób po prostu więcej zarobimy.

Zarządzanie portfelem nieruchomości jest jednak zadaniem bardzo złożonym i na pewno początkujące biuro nie będzie w stanie sobie z takim zadaniem poradzić. Tutaj trzeba mieć przynajmniej kilka dobrych lat doświadczenia na rynku, najlepiej we współpracy z innymi deweloperami w mniejszym wymiarze.

Sprzedajemy mieszkania

Trzeba wiedzieć, że lokale deweloperskie potrafią wyprzedać się w całości jeszcze na etapie projektowania. Dlatego trzeba też zmienić podejście do klienta. Ten nie będzie oglądał gotowych lokali, natomiast ważne to rzetelnie przedstawić mu projekt, a także stworzyć kompleksową wizualizację. Usługi dla deweloperów zawierają także etap wstępnych negocjacji, przyjmowania zaliczek, podpisywanie umów przedwstępnych i tak dalej. Trzeba też wykazać się pewnym obyciem wśród klientów, tak by jak najszybciej znajdować nabywców na dany rodzaj lokali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*