Jak transportowane są kontenery?

Jak transportowane są kontenery?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z podstawowych konstrukcji wykorzystywanych powszechnie w branży transportowej jest kontener. To nic innego jak skrzynia wykonana z metalu, posiadająca zunifikowane wymiary i przeznaczona głównie do przewozu towarów drobnicowych, zapakowanych w paczki, worki czy opakowania z kartonu. Wyróżniamy m.in. modele uniwersalne, o podwyższonej wysokości, chłodnicze, ogrzewane, wentylowane, z otwartym dachem, w formie cysterny oraz składane. Jeśli zależy nam, aby nasz ładunek przetransportowała w kontenerach rzetelna firma spedycyjna Gdynia jest miastem, w którym takich podmiotów nie brakuje. 

Droga morska i lądowa 

Kontenery są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały przewóz towarów bez konieczności ich przeładowywania, a także pozwalały na łatwy załadunek oraz rozładunek. Najczęściej transportuje się je drogą morską, wykorzystując do tego celu specjalne statki zwane kontenerowcami. Mają one pojemność od kilkudziesięciu do nawet 15 000 jednostek (tzw. TEU). Inne rodzaje statków przystosowanych do kontenerów to m.in. semikontenerowce i rorowce.

Omawiane konstrukcje mogą być również z powodzeniem przewożone do punktu docelowego drogą lądową. W tym przypadku doskonale sprawdzają się zwłaszcza platformowe wagony kolejowe wyposażone w specjalne czopy do mocowania. Są one oparte na dwóch albo czterech osiach i pozbawione zarówno podłogi, jak i ścian bocznych czy dachu. Można też zdecydować się na przewóz kontenerów samochodami ciężarowymi, składającymi się z ciągnika siodłowego i naczepy ramowej z dźwigarami. Jeśli interesuje nas skuteczna spedycja kontenerowa Gdynia to miasto, gdzie działa wiele firm oferujących usługi w tym zakresie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*