Jak wybrać łóżko dobre dla kręgosłupa?

Jak wybrać łóżko dobre dla kręgosłupa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób skarży się na nieustanne problemy z kręgosłupem, który z upływem lat zaczyna boleć lub strzykać, co może powodować spory dyskomfort, a w skrajnych przypadkach wręcz uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Bardzo często źródłem tych dolegliwości jest spanie w niewygodnym łóżku, zupełnie dla nas nieprzystosowanym. W niniejszym artykule zostaną przedstawione kluczowe parametry, na które warto zwracać szczególną uwagę, zastanawiając się nad nowym łóżkiem z materacem. Dzięki temu kupimy produkt idealnie spełniający nasze potrzeby.

Kluczowe znaczenie ma stelaż i materac

Wygoda snu i bezpieczeństwo dla naszego kręgosłupa zależy w dużej mierze od kilku parametrów łóżka, w tym zwłaszcza od właściwego stelażu oraz materaca perfekcyjnie dobranego do naszego wzrostu. Ten pierwszy element powinien być wykonany z bardzo gęsto rozmieszczonych listew o właściwościach sprężynujących. Najlepiej wybierać modele z litego drewna albo przynajmniej wersje w naturalnej okleinie, pokryte zdrowym dla nas i przyjaznym dla środowiska lakierem wodnym.

Jeśli chodzi o materac, to nie może on być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Najważniejsze jest jednak jego idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa. Można to stosunkowo łatwo zweryfikować, kładąc się na łóżku w pozycji bocznej – jeśli twardość jest właściwa, wówczas kręgosłup ułoży się niemal w linii prostej. Liczy się też materiał wykonania materaca i jego wypełnienie – na rynku znajdziemy modele bonellowe (czyli na sprężynach), lateksowe, kieszeniowe, piankowe, a także termoelastyczne.

Powinniśmy koniecznie wypróbować każdy z nich i na tej podstawie dokonać ostatecznej decyzji o zakupie (warto też zawsze zapytać o radę doświadczonego sprzedawcę). Ostatnim istotnym parametrem jest długość i szerokość materaca. Badania dowodzą, że najlepiej śpi się na łóżku z materacem 140×200 cm, ponieważ posiada ono powierzchnię gwarantującą najwyższy poziom komfortu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*