Jakie gatunki gołębi można hodować?

Jakie gatunki gołębi można hodować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla gołębi nabiera popularności. Ludzie robią to z różnych powodów, przede wszystkim jednak wynika to z miłości do ptaków i chęci obcowania z nimi. Gołębie są natomiast bardzo wdzięcznym gatunkiem, ponieważ łatwo dają się oswajać, nie boją się ludzi i mogą być naprawdę mocno przywiązane do swojego hodowcy.

Wybieramy gatunek

Jeśli chcemy hodować gołębie samodzielnie, najpierw trzeba zdecydować jaki konkretnie powinien być to gatunek. Zdecydowanie najpopularniejsze w Polsce to grzywacz, siniak i turkawka, ponieważ występują tutaj naturalnie. Można oczywiście zdecydować się na bardziej egzotyczne ptaki, jednak to duże koszty i jednocześnie wielka odpowiedzialność. Wtedy obowiązkowe jest na przykład obrączkowanie, ponieważ to umożliwia nam identyfikację konkretnego ptaka, gdyby odleciał od od nas, natomiast znalazł się u innego hodowcy.

O oznaczeniu tych zwierząt można przeczytać na http://mojgolab.pl/hodowca-radzi-obraczkowanie-golebi-pocztowych-cyfry-i-symbole-na-obraczkach-n-12.html. Wybór gatunku jest ogromnie ważny, ponieważ od tego zależy także sposób żywienia, wymagania co do określonych suplementów i tak dalej.

Tajniki karmienia

W przypadku gatunków występujących naturalnie w kraju, karmienie nie jest aż tak trudne. Wystarczy podawać ptakom zwyczajne suplementy dla gołębi i z pewnością będą silne i zdrowe. Natomiast, jak wspomnieliśmy, mając jakieś egzotyczne okazy, musimy zagłębić się w fachową literaturę, by dowiedzieć się, co powinny one jeść. Wobec tego wśród hodowców panuje raczej opinia, że jeśli nie zamierzamy zarabiać na ptakach, to lepiej zdać się na lokalne gatunki. Można je wszystkie hodować z łatwością i bez żadnych dodatkowych problemów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*