Jakie kolory powinny mieć meble w sypialni?

Jakie kolory powinny mieć meble w sypialni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolorystyka naszej sypialni powinna być uzależniona od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Kolor niebieski sprzyja skupieniu – badania przeprowadzane wśród studentów, którzy uczyli się do egzaminów w pomieszczeniach o takiej właśnie kolorystyce pokazały, że odnosili oni wtedy zdecydowanie lepsze rezultaty. Kupując niebieskie meble do sypialni, pamiętajmy jednak, że należy on do chłodnych kolorów.

Warto go nieco przełamać, malując ściany w bardziej ciepłe barwy. Drobne elementy wystroju jak poduszka, czy lampka nocna również mogą być wtedy w żywszych kolorach, dzięki czemu uzyskamy efekt radości. Duży wybór w tym zakresie oferuje m.in. https://makdekor.pl/.

Szara sypialnia – za i przeciw

Najbardziej klasycznymi kolorami w sypialni są biały i czarny. Na biel maluje się często ściany, dlatego idealnie pasować będą do nich czarne meble. Takie komody doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. W tej kolorystyce dobrze poczują się osoby ceniące sobie tradycyjne rozwiązania. Brak kolorowych szaleństw da poczucie wyciszenia i stabilizacji. Warto jednak zadbać o to, by rozjaśnić wnętrze dokupując kilka białych elementów.

Jasne obicie łóżka, czy drewniane szafki nocne glamour z pewnością pomogą w uzyskaniu takiego efektu. Możemy go też wzmocnić, instalując dobre oświetlenie. Sprawdzi się to szczególnie zimą, kiedy dni są krótkie, a nasz organizm instynktownie domaga się więcej światła. Zielone elementy w sypialni wprowadzą za to nastrój wyciszenia. Nawet jeśli nie będziemy trzymać w niej kwiatów, to zieleń sprawi wrażenie kontaktu z naturą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*