Jakie płyny trzeba sprawdzać w wózkach widłowych?

Jakie płyny trzeba sprawdzać w wózkach widłowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy posiadające w swojej flocie sprzęt do załadunku towarów, taki jak wózki widłowe, powinny dbać o przeszkolenie operatorów w zakresie prawidłowej obsługi urządzeń. Cyklicznie należy sprawdzać poziom płynów eksploatacyjnych, jak i ogólny stan sprzętu. Warto zacząć od poziomu oleju w silniku, gdy ten będzie zbyt niski może dojść do zatarcia silnika, a w konsekwencji unieruchomienia wózka na długi czas.

Niezwykle istotny jest płyn chłodniczy, który zapewnia poprawne odprowadzanie ciepła. Wózki wyposażone w czujnik temperatury chłodnicy powiadomią użytkownika, kiedy temperatura płynu jest zbyt wysoka, co może oznaczać niedobór cieczy chłodzącej lub uszkodzenie chłodnicy.

Ponadto należy sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku oraz wykonać test skoku pedału hamulca. Dodatkowo warto sprawdzić układ kierowniczy, napędowy, mechanizm podnoszenia, a także obowiązkowo szczelność połączenia układu zasilania gazem lub stan i prawidłowe podłączenie klem na akumulatorze. Warto podkreślić, że konserwacje i naprawy mogą być przeprowadzane tylko przez osoby posiadające specjalne uprawnienia wydane przez dozór techniczny. Operator wózka wykonuje tylko czynności kontrolne.

Gdzie kupić płyny eksploatacyjne i części do wózków widłowych?

Płyny eksploatacyjne i części do wózków warto kupować u producentów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie.

Godnym polecenia dostawcą takich usług, zapewniającym także ciecze chłodzące jak i same chłodnice jest: https://sklep.4lift.pl/3674-chlodnice-oleju-intercoolery-element. Profesjonalne sklepy, takie jak ten oferują akcesoria wysokiej jakości, zwiększając tym samym trwałość wózków widłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*