Jakie płyny trzeba sprawdzać w wózkach widłowych?

Firmy posiadające w swojej flocie sprzęt do załadunku towarów, taki jak wózki widłowe, powinny dbać o przeszkolenie operatorów w zakresie prawidłowej obsługi urządzeń. Cyklicznie należy sprawdzać poziom płynów eksploatacyjnych, jak i ogólny stan sprzętu. Warto zacząć od poziomu oleju w silniku, gdy ten będzie zbyt niski może dojść do zatarcia silnika, a w konsekwencji unieruchomienia wózka na długi czas.

Niezwykle istotny jest płyn chłodniczy, który zapewnia poprawne odprowadzanie ciepła. Wózki wyposażone w czujnik temperatury chłodnicy powiadomią użytkownika, kiedy temperatura płynu jest zbyt wysoka, co może oznaczać niedobór cieczy chłodzącej lub uszkodzenie chłodnicy.

Ponadto należy sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku oraz wykonać test skoku pedału hamulca. Dodatkowo warto sprawdzić układ kierowniczy, napędowy, mechanizm podnoszenia, a także obowiązkowo szczelność połączenia układu zasilania gazem lub stan i prawidłowe podłączenie klem na akumulatorze. Warto podkreślić, że konserwacje i naprawy mogą być przeprowadzane tylko przez osoby posiadające specjalne uprawnienia wydane przez dozór techniczny. Operator wózka wykonuje tylko czynności kontrolne.

Gdzie kupić płyny eksploatacyjne i części do wózków widłowych?

Płyny eksploatacyjne i części do wózków warto kupować u producentów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie.

Godnym polecenia dostawcą takich usług, zapewniającym także ciecze chłodzące jak i same chłodnice jest: https://sklep.4lift.pl/3674-chlodnice-oleju-intercoolery-element. Profesjonalne sklepy, takie jak ten oferują akcesoria wysokiej jakości, zwiększając tym samym trwałość wózków widłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − dwa =