Jakie szkło do alkoholu?

Jakie szkło do alkoholu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie niemal każda dorosła osoba ma dostęp do alkoholu różnego rodzaju. Nie jest to problemem w restauracjach, gdzie obsługa wie jaki rodzaj napoju zaserwować w danym szkle. Tymczasem mamy problem, gdy organizujemy rodzinne spotkanie i chcemy zaserwować alkohol na stół, ale w jakim szkle?

W sklepach mamy dostęp do szkła różnego rodzaju. Wystarczy zapoznać się z obowiązującymi standardami. W ten sposób dowiemy się, że do wódek stosuje się kieliszki na nóżce jak i bez. Kieliszki do wódki mogą być różnego rozmiaru czy koloru. Przyjęło się, że w kieliszku z nóżką podaje się wódki czyste i gatunkowe, w kieliszku bez nóżki tylko wódki czyste.

Natomiast kieliszki do wina musującego i szampana wybrać należy te, które są określane fletami lub kłosem, czyli zwężające się ku górze. Z kolei do win białych zastosowanie znajdą kieliszki o czaszy mniejszej niż do wina czerwonego. Kieliszki do wina białego są zazwyczaj wykonane z cienkiego szkła i posiadają wysoką nóżkę. Natomiast kieliszki do wina czerwonego powinny być wykonane z cienkiego szkła z dużą zwężającą się ku górze czaszą na krótkiej nóżce. Bogatą ofertę posiada na przykład firma Villeroy & Boch. Wybór kieliszków do wina Villeroy&Boch jest bardzo duży i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Kieliszki do koniaków i brandy charakteryzują się pękatą czaszą i mają wygląd szerokiego tulipana. Do whisky stosowane są szklanki niskie o kształcie walca ze stosunkowo grubym dnem. Kieliszki do likierów to kieliszki o wysmukłym kształcie z nóżką. Można jeszcze wyróżnić szkło do short drinków, do long drinków czy hot drinków. Warto jeszcze poznać zasady nalewania różnego rodzaju alkoholi do kieliszków( czy do pełna, czy ciepłe, zimne itd.)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*