Jakie udogodnienia dla pracowników może stworzyć pracodawca?

Jakie udogodnienia dla pracowników może stworzyć pracodawca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy temperatura powietrza wzrasta powyżej 30 stopni Celsjusza, pracodawca jest zobowiązany zapewnić zatrudnionym szereg udogodnień. Nie chodzi tutaj tylko o przepisy prawa, ale także o ludzką przyzwoitość. Co ważne, udogodnienia, które otrzymają zatrudnieni w naszej firmie mogą przełożyć się na jakość ich pracy i sprawić, że efektywność wykonywanych zadań będzie wyższa. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze wewnątrz pomieszczeń.

Jeżeli właściciel nie ma możliwości założenia klimatyzacji, powinien skupić się na odpowiedniej wentylacji budynków. W tym celu należy zadbać o kratki wentylacyjne oraz zastosować uchylne okna. Zapobiegają one powstawaniu przeciągów, jednocześnie dając przyjemne uczucie ochłody. Wskazane jest też zamontowanie jednego, lub kilku wiatraków w biurach. Pracownicy w terenie powinni za to mieć możliwość robienia obligatoryjnych przerw. Firma musi zagwarantować im także dostęp do świeżej wody pitnej. 

Odpowiednie jedzenie 

Należy także pamiętać o odpowiednich daniach dla pracowników podczas przerwy obiadowej. Jeżeli pracodawca sam nie ma możliwości ich przygotowania, posiłki pracownicze w Przeźmierowie są możliwe do kupienia w firmach cateringowych. Takie jedzenie powinno być lekkostrawne, ponieważ po zjedzeniu lunchu wraca się jeszcze do pracy. Z drugiej strony powinno być energetyczne. Węglowodany, czyli ziemniaki lub ryż będą bardzo wskazane. Przyda się też zupa – podczas upałów można zaserwować swojej załodze chłodnik jako lekki posiłek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*