Jakiego typu kursy specjalistyczne nauki języka polskiego znaleźć można w ofercie centrów językowych?

Jakiego typu kursy specjalistyczne nauki języka polskiego znaleźć można w ofercie centrów językowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kursy języka polskiego to jeden ze sposobów na przybliżenie obcokrajowcom kultury polskiej oraz naszego języka. Popularnym kursem języka polskiego dla obcokrajowców jest kurs biznesowy, podczas którego uczestnicy poznają słownictwo związane z pracą, przedsiębiorczością i biznesem, ale na początek będzie lepszy kurs podstawowy.

Lista kursów specjalistycznych jest długa…

Osoby, które poznały już podstawy języka polskiego i chcą dalej poszerzać swoją wiedzę oraz doskonalić umiejętności, mogą zdecydować się na kurs specjalistyczny. Kursy specjalistyczne mogą być dedykowane odpowiednim branżom oraz pracownikom różnych sektorów. Na takich zajęciach uczestnicy poznają słownictwo związane ze specyfiką pracy w danym środowisku. Przykładem takiego kursu będzie kurs języka polskiego dla księgowych albo kurs skierowany do kierowców czy przewodników wycieczek turystycznych. Podział na zawody to jednak nie jedyne kryterium w przypadku kursów specjalistycznych.

Wiele tego typu szkoleń oraz test określający poziom umiejętności językowych można znaleźć na stronie internetowej https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/. Osoby uczące się języka polskiego na kursach specjalistycznych mogą pogłębić swoją wiedzę w wybranej dziedzinie języka, np. w fonetyce albo w gramatyce, która często wydaje się trudna obcokrajowcom. Kursy tego typu mogą mieć także specjalny format, w którym uczestnicy przygotowują się do napisania egzaminu i zdobycia konkretnego certyfikatu świadczącego o znajomości języka polskiego na określonym poziomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*