Kabina prysznicowa dostosowana do potrzeb seniora

Kabina prysznicowa dostosowana do potrzeb seniora
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma wątpliwości, że w przypadku osób w podeszłym wieku lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa, aniżeli wanna, aby przeprowadzać w pełnym komforcie codzienne zabiegi higieniczne. Senior może mieć problem z wejściem do wanny i samodzielnym myciem się, zaś prysznic nie wymaga od niego aż tak dobrej sprawności fizycznej. Jaka kabina i jej dodatkowe wyposażenie sprawdzi się najlepiej? 

Kabina prysznicowa bez brodzika 

Jeśli z prysznica ma korzystać senior, lepiej zastosować prysznic z odpływem liniowym, czyli ten bez brodzika. Warto minimalizować wszelkie progi i podwyższenia, które mogłyby utrudniać korzystanie z codziennych kąpieli. Co istotne, jeśli prysznic zawiera odpływ liniowy, zawsze warto położyć na płytki matę antypoślizgową, która daje optymalne bezpieczeństwo i zapobiega wypadkom, na przykład w wyniku poślizgnięcia się. 

Akcesoria, które sprawdzą się w kabinie prysznicowej

Senior może mieć problem z korzystaniem z kabiny prysznicowej w pozycji stojącej, dlatego świetnym rozwiązaniem jest specjalne krzesło pod prysznic. Wykonane z trwałych materiałów, jest całkowicie odporne na działanie wody czy wysokiej temperatury. Oprócz krzesła doskonale sprawdzi się również zamontowana na stałe poręcz. Warto również zamontować półki na akcesoria higieniczne i środki myjące, a te powinny znaleźć się na takiej wysokości, aby nie utrudniać seniorowi korzystanie z nich. 

W miarę możliwości zaleca się montaż kabiny prysznicowej bez drzwi typu walk-in. Dzięki zwróceniu uwagi na wyjątkowe potrzeby seniora udaje się stworzyć miejsce kąpielowe, z którego osoby starsze mogą korzystać samodzielnie i przy zachowaniu pełnej wygody. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*