Kilka alternatywnych sposobów na ogrzanie domu zimą

Kilka alternatywnych sposobów na ogrzanie domu zimą
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak nasze postępowanie wpływa na kondycję planety. Wielu z nas szuka alternatywnych rozwiązań w dostarczaniu energii do domu, byle tylko ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko. Niektórzy upatrują też w nowoczesnych, “zielonych” technologiach źródła oszczędności, albo dodatkowej energii, która wesprze ich podstawowy system.

Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, chcąc zaproponować kilka opcji, na które każdy z nas może się zdecydować. Są przyjazne dla środowiska, co zadowoli pierwszą grupę odbiorców, oraz pozwalają zaoszczędzić w perspektywie lat, co powinno spodobać się każdemu. Chociaż istnieją na rynku od dłuższego czasu, może jeszcze nie każdy o nich słyszał.

Źródła ciepła przyjazne środowisku

Pierwszą opcją jest wykorzystanie słońca. Nasza gwiazda to nieskończone źródło energii, a panele fotowoltaiczne Poznań potrafią tę energię pozyskać dla naszych korzyści. Wystarczy zamontować na dachu lub w słonecznym miejscu działki kilka z nich, by móc odnotować pierwsze zyski z zielonego źródła energii, którą możemy spożytkować wedle własnego uznania. Innym, alternatywnym źródłem ciepła są folie grzewcze.

Chociaż w obiegu utrzymuje się opinia, wedle której ogrzewanie płaszczyznowe/podłogowe, a tym bardziej elektryczne, jest drogie, to należy zauważyć, że jest to przeświadczenie błędne. Folie grzewcze cenowo, jeśli chodzi o montaż, wypadają całkiem korzystnie, a zużycie prądu wychodzi podobnie do tradycyjnych pieców i kaloryferów, jeśli chodzi o koszta. To dlatego, że folie grzewcze efektywniej rozprowadzają i utrzymują w domu ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*