Obroża czy szelki dla zwierzaka?

Obroża czy szelki dla zwierzaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kto ma zwierzaka ten z pewnością przyzna mi rację, że dom czy też mieszkanie jest jakieś pełniejsze oraz radośniejsze, gdy czworonożny przyjaciel w nim mieszka. Możemy mieć kilkoro dzieci i tym samym pełną rodzinę, ale jednak pies to idealne dopełnienie. Pies jako jedyny wita nas za każdym razem gdy przychodzimy do domu jak i także jest  w stu procentach bezinteresowny. Powinniśmy go kochać miłością taką jak on nas.

Co za tym idzie powinniśmy dbać o niego i zagwarantować mu odpowiednie warunki do życia. Niektórzy niestety wciąż o tym zapominają. Musimy się liczyć z dużą ilością obowiązków przy pieskach. Dodatkowo należy wiedzieć, że przy wychowywaniu psa pojawią się różnorodne dylematy. Pierwszy, który z pewnością nas spotka to kwestia tego czy wybrać obrożę czy szelki dla naszego zwierzaka? Tak naprawdę nie ma reguły czy to obroże czy też szelki są lepsze. Znam osobiście i miałam do czynienia z dużą ilością psów, które nie potrafią chodzić zapięte o szelki, ale i także odwrotnie, które nie potrafią chodzić zapięte o obrożę. Pies jest istotą żywą, która ma z pewnością pewnego rodzaju swoje przyzwyczajenia, których żaden człowiek nie jest w stanie wybić mu z głowy. Gdy pies nalega na szelki to nie próbujmy zmieniać mu przyzwyczajenia na obrożę, ani też odwrotnie nie należy tak robić.

Pamiętajmy, że najważniejsze zdecydowanie powinno być dla nas bezpieczeństwo i komfort naszych czworonożnych przyjaciół. Na szelkach jak i także na obroży nie powinniśmy oszczędzać. Należy kupić lepszą jakościowo obrożę czy też szelki, aby zagwarantować psu 100% bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*