Peruki naturalne – jak zakładać i nosić?

Peruki naturalne – jak zakładać i nosić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Noszenie peruk to trend zapoczątkowany przez hollywoodzkie gwiazdy kina. Obecnie rośnie on jednak w siłę również wśród zwykłych kobiet, które decydują się na stosowanie peruk głównie z powodu nieskończonych możliwości stylizacyjnych (gwarancja skutecznego wyróżnienia się i poprawy wyglądu). Poza tym część osób jest zmuszona do korzystania z tych produktów ze względu na wypadanie włosów (łysienie), a część robi to dla wygody i zaoszczędzenia czasu oraz pieniędzy. Dobrej jakości peruki naturalne posiada w swojej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://hairlux.pl/peruki-naturalne.

Skuteczny sposób na idealną fryzurę

Zakładanie peruki naturalnej zawsze rozpoczynamy od precyzyjnego ujarzmienia własnych włosów. Powinniśmy je bardzo gładko rozczesać, tak aby absolutnie żaden kosmyk nie wydostał się spod konstrukcji. W przypadku kobiet doskonale sprawdza się również zaplecenie ich w warkocz francuski. Kolejnym krokiem jest równomierne rozłożenie włosów na głowie i założenie siateczki ściągającej, odpowiedzialnej za trzymanie ich na miejscu (koniecznie gumką do dołu). Następnie zaczynamy zakładanie – robimy to od czoła (na linii brwi), po czym bardzo delikatnie przesuwamy całość w kierunku potylicy.

Na koniec pozostaje uwolnienie uszu i przeprowadzenie testu kontrolnego, polegającego na sprawdzeniu, czy peruka jest idealnie osadzona, a jej dwa twarde punkty (boczne) leżą w pobliżu skroni równolegle względem siebie. W trakcie noszenia omawianego produktu na zewnątrz (np. przy silnym wietrze) warto używać specjalnych klamr i cewek, pozwalających uzyskać dużą stabilność. Jeśli natomiast chodzi o długość noszenia, to optymalny czas wynosi między 8 a 10 godzin na dobę (gwarancja braku uczulenia czy przegrzania głowy). Peruki naturalne z najwyższej półki kupimy np. w specjalistycznym sklepie HairLux.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*