Praktyczne urządzenia dla detektywa

Praktyczne urządzenia dla detektywa
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawodowy detektyw, jak i ten dopiero stawiający w tej profesji pierwsze kroki, ma do wyboru sprzęt o zróżnicowanym działaniu. Co istotne, niektóre z tych urządzeń kosztować mogą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, inne tylko delikatnie obciążyć nasz budżet. Różnica cenowa spowodowana jest nie tylko jakością, ale szczególnie właściwościami poszczególnych produktów.

Te bardziej złożone obowiązkowe będą przy bardziej skomplikowanych zleceniach. Jednak dobrze jest posiadać wiedzę teoretyczną w tym zakresie, gdyż to ustrzeże nas od zakupu urządzeń kompletnie nam niepotrzebnych.

Zawód – detektyw

Detektywem możemy zostać kończąc określone studia lub zdobywając licencję detektywistyczną. Niemniej jednak, profesja ta nie należy do prostych i wymaga od nas sporego doświadczenia oraz stałego edukowania się. Podstawowym zadaniem detektywa jest obserwowanie i śledzenie wytypowanych osób. Taka obserwacja nie byłaby możliwa bez posiadania odpowiedniego sprzętu, pozwalającego na dokumentowanie pracy operacyjnej.

Najczęściej detektywi korzystają z miniaturowych kamer, podsłuchów umieszczonych w urządzeniach codziennego użytku a także lokalizatorów GPS, które znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę operacyjną. Do takich zleceń niezbędne okażą się równocześnie lunety optyczne oraz noktowizory – jeśli obserwację przeprowadzamy w godzinach nocnych.

Do uwiecznienia dowodów niezbędny jest aparat fotograficzny dobrej jakości lub ukryta kamera (w krawacie, pasku czy zegarku). Jednym z wzbudzających większe zainteresowanie akcesoriów są długopisy szpiegowskie. Te zawierać w sobie mogą schowany w nich nadajnik lub urządzenie nagrywające – mini dyktafon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*