Ręcznie rzeźbiona konsola prowansalska

Ręcznie rzeźbiona konsola prowansalska
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl prowansalski jest niezwykle urokliwy. Jest idealnym połączeniem dobrze nam znanej francuskiej elegancki i sielskiego klimatu francuskiej wsi. Meble w stylu prowansalskim najczęściej wykonuje się z naturalnego drewna, dzięki temu są one jeszcze piękniejsze. Jak rozpoznać sprzęty wykonane w tym stylu? Są delikatne, wręcz filigranowe. Meble często są umieszczone na fantazyjnie powyginanych nóżkach. Ich dużym atutem są bogate rzeźbienia i mosiężne uchwyty. Meble w stylu prowansalskim w swojej formie nawiązują do dawnych „ludwików”.

Rzeźbiona konsola prowansalska może stać się ozdobą każdego domu. Ten mebel łączy w sobie piękną formę i funkcje praktyczne. Idealnym miejscem na postawienie takiej konsoli jest hol. Na drewnianej konsoli możemy umieścić wszystkie niezbędne drobiazgi, na przykład telefon stacjonarny, samoprzylepne karteczki do notowania oraz inne niezbędne drobiazgi. W szufladach konsoli możemy trzymać klucze do domu cz samochodu. Dzięki temu unikniemy codziennych poszukiwań.

Ile kosztuje ręcznie rzeźbiona konsola w stylu prowansalskim?

Trudno wprost odpowiedzieć na to pytanie. Cena uzależniona jest od kilku czynników. Cena współczesnego mebla będzie o wiele niższa niż konsolki wykonanej w XVIII wieku czy nawet na początku XX wieku. Kolejną kwestią jest rodzaj drewna z jakiego wykonany jest mebel. Trzecia sprawa, to rodzaj rzeźbień, im bardziej są one misterne, tym wyższa cena. Podsumowując decydując się na taki mebel musimy liczyć się z wydatkiem od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*