Rodzaje malowania na numerach

Rodzaje malowania na numerach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio coraz popularniejsze staje się malowanie po numerach. Polega ono na zamalowywaniu odpowiednich pól dołączonymi do zestawu farbami. Podobnie tworzy się obrazy haftem diamentowym, gdzie kryształki układa się według określonego schematu. Każdy, nawet bez plastycznych zdolności, jest w stanie stworzyć obraz i przy okazji się zrelaksować. Oferta zestawów do malowania po numerach jest obecnie tak rozbudowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje zestawów pod względem rozmiaru płótna

Najpopularniejsze są obrazy mniejsze, z których najmniejsze to nawet 10 сm x 15 cm oraz 20 сm x 30 cm. Płótna występują także w rozmiarach: 30 сm x 40 cm; 40 сm x 40 cm i 40 сm x 50 cm, a także w dużo większych, które osiągają wielkości nawet 50 сm x 200 cm. Obrazy można podzielić również na pojedyncze, które składają się z jednego malunku, oraz na modułowe, nazywane politryptykami. Do tej drugiej grupy wchodzą obrazy, których jest więcej niż jeden i stanowią całość. Takie malowidła są połączone jedną tematyką. Najpopularniejszą odmianą są tryptyki, które składają się z trzech części. 

Podział obrazów ze względu na właściwości

Tutaj wyróżnia się klasyczne oraz specjalne obrazy, które posiadają szczególne właściwości. Klasyczne zestawy, które można zamówić np. na https://ipicasso.pl/,  składają się z płótna, zwykłych farb akrylowych i pędzelków. Natomiast obrazy specjalne można podzielić na:

– luminescencyjne – do zestawu dołączone są farby luminescencyjne, dzięki którym obraz świeci w ciemności,

– obrazy-mandale – pola nie są numerowane, a do zestawu dołączono więcej farb, dzięki którym samemu można zdecydować, jak będzie wyglądało malowidło,

– obrazy-zegary – zestaw zawiera dodatkowo mechanizm zegarowy, który montuje się do obrazu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*