Rodzaje stołów kuchennych

Rodzaje stołów kuchennych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy każdego dnia całkiem sporo czasu – m.in. na spożywaniu posiłków oraz rozmowach w gronie rodzinnym. Jednym z najważniejszych mebli jest tutaj stół. Powinien on być dostosowany idealnie do wielkości wnętrza oraz ilości domowników, a także pasować pod względem stylistyki do pozostałych elementów wyposażenia. Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów tego typu konstrukcji. Wiele z nich posiada w swojej ofercie m.in. https://stylowo-mieszkam.pl/28-stoly

Ogromny wybór to z pewnością duże ułatwienie 

Dostępne w sklepach meblarskich stoły kuchenne dzielą się przede wszystkim ze względu na kształt, rozmiar, a także materiał wykonania. Jeśli chodzi o ten pierwszy parametr, to wyróżniamy konstrukcje prostokątne (zdecydowanie najpopularniejsze), kwadratowe i okrągłe. Te ostatnie nie posiadają kantów i dzięki temu są wyjątkowo bezpieczne, ale zajmują przeważnie dużo miejsca. Z kolei prostokątne i kwadratowe są znacznie bardziej funkcjonalne i nadają się nawet do ciasnych pomieszczeń, gdyż z powodzeniem można je ustawić przy samej ścianie.

Drugim istotnym parametrem jest rozmiar produktu. Największym powodzeniem cieszą się te modele, które gwarantują każdej siedzącej przy nich osobie co najmniej 40-50 cm powierzchni użytkowej (optymalna długość w przypadku czteroosobowej rodziny to 2, 5 m, a szerokość – 1,5 m). W niewielkich kuchniach sprawdzą się natomiast specjalne stoliki przyparapetowe, ewentualnie lady zamontowane przy ścianie. Jeśli zaś chodzi o materiał, z którego stół został wykonany, to wyróżniamy konstrukcje drewniane (z ciemnego albo jasnego drewna dębowego, bukowego, sosnowego itp.), metalowe (ciężkie, dosyć surowe w wyglądzie i stabilne), a także szklane (eleganckie i łatwe w czyszczeniu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*