Spadek – gdzie i jak je sprawnie załatwić?

Spadek – gdzie i jak je sprawnie załatwić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po śmierci bliskiej osoby następuje długotrwały okres żałoby w trakcie którego ograniczamy niezbędne aktywności i formalności do minimum. Niestety odejście bliskiego dla nas krewnego niesie ze sobą również skutki prawne, takie jak chociażby sprawy spadkowe, jasno określone literą prawa. Kiedy jesteśmy jedynymi spadkobiercami majątku po zmarłym i mamy wiedzę o pozostawionych aktywach lub testamencie, przyjęcie masy spadkowej nie powinno stanowić problemu. W większości przypadków jednak rodzą się problemy związane z większą ilością osób uprawnionych do dziedziczenia lub długów, które również są udziałem spuścizny po bliskiej nam osobie. Co robić w takiej sytuacji? Sprawdźmy. 

Adwokat specjalizujący się w prawie spadkowym: czy warto?

Jeżeli mamy wątpliwości co do składowych masy spadkowej lub czeka nas sądowa batalia o ustalenie prawa do nabycia majątku, warto skorzystać z fachowej pomocy. Doświadczony i specjalizujący się w zagadnieniach związanych z prawem spadkowym adwokat, przeprowadzi nas przez ten trudny proces. Prawnik pomoże między innymi w takich zagadnieniach jak:

-decyzja o przyjęciu majątku z długami,

-należności wynikające z prawa do zachowku,

-jak rozliczyć długi spadkowe, 

-podziale spadku pomiędzy poszczególne osoby z rodziny. 

Przygotuje nas także na ewentualne postępowanie sądowe. Korzystajmy z usług sprawdzonych, wyspecjalizowanych i polecanych prawników takich jak https://www.adwokat-figzal.pl/sprawy-cywilne/sprawy-spadkowe/ . Na spotkanie przygotujemy dokumentację, którą dysponujemy (testament, akt zgonu czy spis inwentarza). 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*