Uniwersalne meble salonowe

Uniwersalne meble salonowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie o charakterze stricte reprezentacyjnym, w którym domownicy prowadzą życie towarzyskie oraz odpoczywają w wolnym czasie. Z tego powodu musi być wyposażony przede wszystkim w rozmaite meble. Warto stawiać na konstrukcje uniwersalne, ponieważ z jednej strony prezentują się wystarczająco elegancko, z drugiej zaś są wyjątkowo funkcjonalne (praktyczne w eksploatacji). Oczywiście muszą pasować stylistycznie do ogólnej aranżacji wnętrza i kolorystyki ścian.

Nie zwracajmy uwagi na aktualne trendy

W salonie warto w pierwszej kolejności umieścić meble wypoczynkowe – przeznaczone do siedzenia lub krótkich drzemek. Dobrze sprawdzi się choćby klasyczna, rozkładana wersalka z dwiema tapicerowanymi ramami i specjalną skrzynią na pościel. W ciągu dnia pełni ona rolę zwykłej kanapy, natomiast w nocy może z powodzeniem służyć jako dodatkowe łóżko (np. dla gościa, który zdecydował się u nas przenocować).

Alternatywę stanowi dwu- lub trzyosobowa sofa obita skórą albo wysokiej jakości tkaniną, ewentualnie rozbudowany narożnik w kształcie litery L. Ta ostatnia konstrukcja jest wprost wymarzona do salonów o dużej powierzchni, gdyż stwarza w pełni komfortową strefę relaksu i skutecznie separuje ją od jadalni czy bawialni.

Pozostałe meble u uniwersalnym charakterze to: 

– minimum dwa fotele – z wyprofilowanym oparciem oraz miękkim, średnio głębokim siedziskiem

– stolik kawowy – najlepiej ze szklanym blatem, osadzony na solidnych, stalowych nogach

– elegancka komoda – z wysuwanymi szufladami

– porządny stolik RTV – z wydzielonym miejscem na sprzęt peryferyjny

– drewniany regał pionowy na książki

– kompaktowa szafka na alkohole – zaprojektowana w angielskim stylu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*