Urządzanie sypialni w stylu marynarskim – krok po kroku

Urządzanie sypialni w stylu marynarskim – krok po kroku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza, które zostały urządzone w stylu marynarskim niewątpliwie do wnętrza domu wnoszą sporo wakacyjnej atmosfery. Styl ten jest bardzo popularny w aranżacji sypialni.  

Styl marynarski – podstawy 

Podstawą stylu marynarskiego w wystroju wnętrz jest połączenie trzech kolorów – białego, granatowego oraz czerwonego. Niemniej jednak nie trzeba się ograniczać tylko i wyłącznie do tych trzech wymienionych kolorów, ale powinny one w pomieszczeniu dominować. Z tym stylem najbardziej kojarzą się pasy i motywy takie jak kotwice, koła ratunkowe, stery czy też statki. Warto również pamiętać o tym, aby nie przesadzać z motywami, bo nie będzie to ładnie wyglądało.  

Urządzając sypialnię w stylu marynarskim można pomalować ściany na biało, które będą stanowić doskonałą bazę dla mebli i innych ciekawych dodatków. Można też być nieco bardziej odważnym i ścianę pomalować w pasy, co da bardzo ciekawy efekt końcowy. Warto pamiętać o tym, że w tym przypadku w pasy powinna być pomalowana tylko jedna ścian, aby nie było wrażenia przytłoczenia w pomieszczeniu. Jeśli w sypialni mamy jasne meble to nie musimy ich wymieniać – będą idealnie pasowały do takiego pomieszczenia. Warto zatem skupić się na dodatkach do sypialni jak narzuta na łóżko w biało-granatowe pasy, zegar w kształcie kotwicy czy obraz przedstawiający żaglówkę.  Do sypialni w stylu marynarskim można też kupić kilka innych ciekawych dodatków w kolorach czerwieni i granatu. Może być to np. czerwona lampka nocna lub też granatowy dywan. Odwiedzając stronę  https://www.szopeneria.pl/pl/c/Posciele/1207, można zobaczyć modne propozycje. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*