W jakich pomieszczeniach zainstalować drzwi przesuwne?

W jakich pomieszczeniach zainstalować drzwi przesuwne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy posiadamy raczej niewielkie mieszkanie, każdy metr jest ważny przy zaoszczędzeniu dodatkowej przestrzeni. Przy projektowaniu każdego z pomieszczeń powinniśmy wtedy kierować się zasadą, że im mniej mebli, tym lepiej. Styl minimalistyczny jest ostatnio bardzo modny, a wiele osób dochodzi do wniosku, że nie ma co dodatkowo zastawiać mieszkania niepotrzebnymi meblami.

Już sam dobór drzwi, choć może się wydawać nieistotną sprawą, tak naprawdę może pomóc nam zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Drzwi tradycyjne są najpopularniejszym rozwiązaniem, ale czasami warto pomyśleć o czymś innym, by nadać naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter.

Jak zaoszczędzić trochę miejsca

W mniejszych pomieszczeniach znakomicie sprawdzą się drzwi przesuwne. To one, dzięki temu że nie są otwierane do wewnątrz pokoju, pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń. Będą znakomitym wyborem na przykład do kuchni, kiedy to już same blaty i regały zajmują nam wystarczającą ilość miejsca.

Kuchnia jest miejscem, do którego wchodzimy często, dlatego drzwi przesuwne naścienne mogą być stale otwarte, a zamykane tylko na czas, kiedy potrzebować będziemy odrobiny spokoju. Podobnie rzecz ma się w przypadku salonu – to też z reguły „otwarte” pomieszczenie, dlatego na przykład drzwi przesuwne industrialne znakomicie się tam sprawdzą.

Dobierając drzwi do naszego domu, zadbajmy o to, by były trwałe i wykonane z solidnych materiałów. Do tego powinny się też lekko otwierać, tak, byśmy łatwo mogli przemieszczać się po naszym domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*