Wycieczka po Toruniu i okolicy

Toruń, stolica województwa kujawsko-pomorskiego, to wspaniałe miejsce na kilkudniową wycieczkę. Można tu przyjechać zarówno z grupą znajomych, na rodzinny wyjazd, lub romantyczny weekend we dwoje. Podpowiadamy, co warto zwiedzić w tym mieście i jakie atrakcje są obowiązkowym punktem wycieczki.

Co warto zobaczyć w Toruniu

Jak Toruń to Kopernik i Pierniki. Toruńskie przysmaki kupimy na każdym kroku, ale warto poznać technikę ich wykonywania i tajemny sekret produkcji. Idealnym miejscem do tego będzie Żywe Muzeum Piernika, położone niedaleko toruńskiej starówki. To miejsce, które łączy w sobie muzeum piernika wraz z warsztatami z ich przygotowania. Na koniec znajdujemy się w sklepie zajmujących się sprzedażą aromatycznych ciastek.

Wracając na starówkę, koniecznie pamiętajmy o zdjęciu pod pomnikiem Kopernika, który jest prawdziwym symbolem miasta. Przy okazji warto odwiedzić pobliskie Planetarium, które prezentuje multimedialne pokazy dotyczące powstania planet i zjawisk w kosmosie.

Jeśli interesujemy się astronomią, warto pomyśleć o wizycie w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach, położonym kilkanaście kilometrów poza miastem. Jeśli szukamy dogodnego dojazdu, warto pomyśleć o wynajęciu busa z profesjonalnej firmy. Wówczas mamy możliwość zorganizowania wycieczki w dowolne miejsce w Toruniu i okolicy poprzez stronę http://www.finserv.com.pl/wypozyczalnia-busow-osobowych-torun/.

Panorama nad Wisłą

Obowiązkowym miejscem, z którego będziemy obserwować całe miasto jest punkt widokowy po drugiej strony Wisły, z którego rozciąga się piękny widok na cały Toruń. Warto tu przyjechać szczególnie wieczorem, gdyż efekt zapiera dech w piersiach. Jeżeli chcemy zwiedzić promenadę w ciągu dnia, a pogoda dopisuje możemy skorzystać z przeprawy Wisłą statkiem. Jeżeli w innych godzinach warto wynająć busa, który przewiezie nas na drugą stronę miasta, np. ze strony finserv.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 11 =