Wycieczka po Toruniu i okolicy

Wycieczka po Toruniu i okolicy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Toruń, stolica województwa kujawsko-pomorskiego, to wspaniałe miejsce na kilkudniową wycieczkę. Można tu przyjechać zarówno z grupą znajomych, na rodzinny wyjazd, lub romantyczny weekend we dwoje. Podpowiadamy, co warto zwiedzić w tym mieście i jakie atrakcje są obowiązkowym punktem wycieczki.

Co warto zobaczyć w Toruniu

Jak Toruń to Kopernik i Pierniki. Toruńskie przysmaki kupimy na każdym kroku, ale warto poznać technikę ich wykonywania i tajemny sekret produkcji. Idealnym miejscem do tego będzie Żywe Muzeum Piernika, położone niedaleko toruńskiej starówki. To miejsce, które łączy w sobie muzeum piernika wraz z warsztatami z ich przygotowania. Na koniec znajdujemy się w sklepie zajmujących się sprzedażą aromatycznych ciastek.

Wracając na starówkę, koniecznie pamiętajmy o zdjęciu pod pomnikiem Kopernika, który jest prawdziwym symbolem miasta. Przy okazji warto odwiedzić pobliskie Planetarium, które prezentuje multimedialne pokazy dotyczące powstania planet i zjawisk w kosmosie.

Jeśli interesujemy się astronomią, warto pomyśleć o wizycie w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach, położonym kilkanaście kilometrów poza miastem. Jeśli szukamy dogodnego dojazdu, warto pomyśleć o wynajęciu busa z profesjonalnej firmy. Wówczas mamy możliwość zorganizowania wycieczki w dowolne miejsce w Toruniu i okolicy poprzez stronę http://www.finserv.com.pl/wypozyczalnia-busow-osobowych-torun/.

Panorama nad Wisłą

Obowiązkowym miejscem, z którego będziemy obserwować całe miasto jest punkt widokowy po drugiej strony Wisły, z którego rozciąga się piękny widok na cały Toruń. Warto tu przyjechać szczególnie wieczorem, gdyż efekt zapiera dech w piersiach. Jeżeli chcemy zwiedzić promenadę w ciągu dnia, a pogoda dopisuje możemy skorzystać z przeprawy Wisłą statkiem. Jeżeli w innych godzinach warto wynająć busa, który przewiezie nas na drugą stronę miasta, np. ze strony finserv.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*