Zakup alkoholu – w tradycyjnym sklepie czy online?

Zakup alkoholu – w tradycyjnym sklepie czy online?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Internetowe zakupy zaczynają obejmować coraz szersze dziedziny życia. Duża dostępność towarów, wygodne ich dokonywanie oraz możliwość długiego i spokojnego analizowania oferty i konfrontowania jej z własnymi potrzebami sprzyjają rozwojowi sklepów online. Ta forma dystrybucji dotyczy już nawet zakupu produktów spożywczych, czy usług.

Trudno dostępne alkohole

W sklepie internetowym znacznie łatwiej jest nabyć np. lokalne, czy ekskluzywne alkohole. Przykładem może być wódka Stumbras Centenary dostępna m.in. na stronie: https://www.alkoholehurtowo.pl/produkt/stumbras-centenary-05l/. Bardzo lubiana przez Polaków, mająca charakterystyczny pszeniczno – ziołowy posmak wódka z Litwy jest trudno dostępna poza wschodnia częścią naszego kraju. W Internecie można nabyć ją jednak bez trudu, w bardzo przyzwoitej cenie. Ta sama sytuacja dotyczy trunków lubianych przez znawców danej jego odmiany. Zakup ciekawszych smaków Jacka Danielsa, czy Metaxy 12 gwiazdkowej w sklepach stacjonarnych jest wręcz niemożliwy w wielu miejscowościach w Polsce.

Dostawa

Obecnie kartonowe opakowania wraz z wypełniaczami pozwalają na bezpieczne transportowanie nawet szkła. Niektóre sklepy przy większych zamówieniach oferują dostawę bezpośrednio do klienta, pomijając usługi firm kurierskich. Jest to opcja trochę droższa od standardowej przesyłki, ale znacznie szybsza oraz bardzo bezpieczna. Można również pokusić się o transport w specjalnie zabezpieczonych skrzyniach z kompozytów (po rozpakowania odsyła się ją do sprzedawcy). Stosuje się je głównie w przypadku wysyłki drogich alkoholi, gdzie ewentualne uszkodzenie spowodowałoby stratę kilkuset złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*