Zalety posiadania wyspy kuchennej w domu

Zalety posiadania wyspy kuchennej w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarte kuchnie to coraz popularniejszy trend w naszych domach. Nic dziwnego – duża, otwarta przestrzeń zachęca do spędzenia czasu we wspólnym gronie, a także ułatwia przygotowywanie posiłków. Jeżeli decydujemy się na otwartą kuchnię warto zadbać o jej odpowiednią aranżację. Jednym z wygodniejszych i praktycznych rozwiązań będzie wybór wyspy kuchennej.

Dla kogo wyspa kuchenna?

Tego typu rozwiązanie meblowe sprawdzi się zarówno dla licznej, kilkuosobowej rodziny, jak również dla par lub osób mieszkających samodzielnie. Wyspa kuchenna jest bowiem meblem, który pełni co najmniej kilka funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość przechowywania produktów: zarówno spożywczych, jak i akcesoriów kuchennych, takich jak garnki, sztućce czy talerze. Drugą zaletą wyspy jest duży blat roboczy, który tworzy miejsce do przygotowywania posiłków. Bez problemu przy niej może pracować kilka osób, co sprzyja integracji domowników, gości i osób, które chcą pomóc w przygotowaniu dań. Kolejną rolą, którą może spełniać wyspa kuchenna jest miejsce spożywania posiłków. Ustawiając przy niej wysokie stołki błyskawicznie zmieni się  w wygodny stół, przy którym zasiądzie co najmniej kilka osób. 

Niewątpliwą zaletą wyspy kuchennej jest jest nowoczesność. Staje się ona często łącznikiem pomiędzy kuchnią, a salonem lub jadalnią. Odpowiednio zaaranżowana może stanowić element wystroju obu tych pomieszczeń. Jednocześnie dyskretnie oddziela od siebie dwie strefy – kuchenną i salonową, pozwalając na wydzielenie w domu lub mieszkaniu części kuchennej i wypoczynkowej. Wyspa kuchenna dzięki swoim rozmiarom pozwala także na wygodne korzystanie z kuchni i przygotowywanie posiłków. Wówczas wszystkie niezbędne akcesoria i produkty możemy mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bez problemu w wyspie zamontujemy m.in. płytę do gotowania czy zlew. Wyspa pozwala także ograniczyć dodatkowe meble i zrezygnować np. z dodatkowego stołu. W zależności od modelu wyspy i jej aranżacji może stanowić ona również formę witryny lub barku. Wówczas pełni zadanie reprezentacyjne, a w jej wnętrzu wyeksponować możemy dodatkowe akcesoria.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*