Zanieczyszczenia strumieni masowych metalami

Zanieczyszczenia strumieni masowych metalami
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanieczyszczenie strumienia produktu cząsteczkami metali wpływa negatywnie na wiele aspektów pracy zakładu. Zanieczyszczone w ten sposób produkty mogą bowiem nie zostać przyjęte przez klienta albo jeszcze przed sprzedażą będziemy zmuszeni wycofać je z rynku. W oczywisty sposób odbije się to negatywnie na zarobkach przedsiębiorstwa, a ponadto – co może jeszcze gorsze – nadwyręży wizerunek firmy, który jest cenniejszy niż każde pieniądze. Ale są również bardziej niebezpieczne sytuacje, które widać najlepiej na przykładzie przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.

Ryzyko związane z metalicznymi ciałami obcymi

Jeśli chodzi o produkcję różnych farmaceutyków i leków, jednymi z najniebezpieczniejszych substancji, jakimi mogą być one skażone są tzw. metale kolorowe, czyli nieżelazne (takie jak aluminium, miedź lub cynk). Niektóre z nich mogą być szczególnie szkodliwe dla zdrowia, a żeby je oddzielić, potrzebny jest specjalny separator metali nieżelaznych. Funkcjonuje on na zasadzie działania prądu wirowego, przez który przechodzi strumień produktu. Tam każdy z wymienionych metali jest odrzucany, czyli odseparowywany od strumienia.
Równie niebezpieczne mogą być tradycyjne opiłki, fragmenty gwoździ czy inne rodzaje metali w przemyśle chemicznym. Trące o siebie metaliczne ciała obce w otoczeniu niebezpiecznych substancji i jakiegokolwiek środka zapalnego mogą doprowadzić do wybuchu.

Aby tego uniknąć, warto wejść na stronę https://matykiewicz.com/katalog/separator_magnetyczny2.htm i kupić odpowiedni separator magnetyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*