Agroturystyka – co to jest i czym się zajmuje?

Agroturystyka – co to jest i czym się zajmuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Agroturystyka jest formą turystyki, która koncentruje się na doświadczeniach związanych z odwiedzaniem pracujących gospodarstw rolnych, przedsiębiorstw rolnych i innych form przedsiębiorczości wiejskiej. Działalność agroturystyczna obejmuje pobyty w gospodarstwach rolnych, agroturystykę, edukacyjne wizyty w gospodarstwach rolnych oraz wydarzenia kulturalne, podczas których odwiedzający poznają tradycje i procesy rolnicze. Przedsiębiorstwa agroturystyczne mogą również obejmować takie działania jak winiarnie, gospodarstwa mleczne, szkółki roślin i ogrody zoologiczne.

Po co?

Agroturystyka może być napędzana przez chęć zabawy lub relaksu, ale może również służyć jako ważne narzędzie rozwoju gospodarczego dla małych gospodarstw. W wielu przypadkach działalność agroturystyczna jest uruchamiana w celu wsparcia istniejącego gospodarstwa lub uzupełnienia dochodów rolnika. W innych przypadkach może być wykorzystywana do poszukiwania nowych sposobów zarabiania na rolnictwie przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Co obejmuje agroturystyka?

Istnieje wiele różnych rodzajów działalności agroturystycznej. Niektóre z nich są bardziej powszechne niż inne i niektóre mogą być dostępne tylko w niektórych częściach świata lub dostępne w określonych porach roku, podczas gdy inne mogą być dostępne przez cały rok.

Do najbardziej popularnych rodzajów agroturystyki należą:

– Odwiedzanie rzeczywistego gospodarstwa lub rancza, gdzie można zobaczyć, jak żywność jest produkowana z pierwszej ręki (np. dojenie krów lub świń).

– Zwiedzanie historycznego miejsca związanego z rolnictwem lub rancznictwem (np. starej zagrody).

– Wizyta w winiarni lub browarze, gdzie można spróbować win i piw.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca, to koniecznie sprawdź stronę: http://www.hamernik-pokoje.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*