Botoks – na czym polega ten zabieg?

Botoks – na czym polega ten zabieg?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botoks to zabieg kosmetyczny, który może być stosowany w usuwaniu zmarszczek i drobnych linii na twarzy. Jest on również stosowany w leczeniu skurczów mięśni i nadmiernej potliwości. Zabieg ten jest podawany za pomocą małej igły, która wstrzykuje botoks do skóry.

Czym jest botoks?

Botoks jest wytwarzany z toksyny botulinowej typu A i działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych do mięśni, co zapobiega ich kurczeniu się. Dzięki temu zmarszczki ulegają rozluźnieniu na okres do sześciu miesięcy, co czyni go idealnym środkiem do leczenia linii mimicznych i objawów nadpotliwości.

Zabieg ten zmniejsza aktywność mięśni w docelowych obszarach na okres do pięciu miesięcy, w zależności od siły dawki i ilości tkanki mięśniowej w każdym obszarze.

Jak nauczyć się wykonywać ten zabieg?

Najlepszym sposobem na naukę jest wzięcie udziału w kursie praktycznym z certyfikowanym iniektorem lub wzięcie udziału w formalnym szkoleniu.

Jeśli chodzi o kurs botoksu cena zależna jest od miejsca, w którym wykonywane jest szkolenie, osoby, która je przeprowadza, oraz długości tego szkolenia.

Szukając odpowiedniego miejsca, w którym odbędziesz kurs, powinieneś uwzględnić następujące aspekty:

  • powinni mieć doświadczony personel, który wykonuje te procedury od lat,
  • powinni mieć wysoki wskaźnik zdawalności na ich egzaminach,
  • powinni mieć wiele pozytywnych opinii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*