Co można umieścić w sypialni, aby była bardziej przytulna?

Co można umieścić w sypialni, aby była bardziej przytulna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie tkaniny

Sypialnia to miejsce, które powinno być przytulne i ciepłe. Aby stworzyć piękne i klimatyczne wnętrze, warto pomyśleć o wyborze odpowiednich tkanin, z których wykonany będzie dywan, pościel czy poduszki. Najbardziej wskazane jest zastosowanie miękkiego dywanu, który będzie miły i przyjemny w dotyku.

Niezwykle ważną rolę w sypialni odgrywają poduszki. Za ich pomocą w prosty i skuteczny sposób można udekorować i ocieplić wnętrze. Materiał, z którego wykonane są poduszki, powinien być miękki i mieć wyrazistą fakturę. Najbardziej wskazane jest zastosowanie wełny lub dzianiny. Jeżeli na łóżko nakładana jest narzuta warto, aby również miała wzory, pętelki lub sploty.

Skutecznym sposobem na ocieplenie sypialni jest założenie zasłonek o oknach. Lekkie zasłonki, swobodnie zwisające do podłogi dodają uroku i ciepła wnętrzu.

Odpowiednie oświetlenie

Niezwykle ważnym elementem oświetlenia każdej sypialni jest oświetlenie. Podstawę oświetlenia powinny stanowić lampy sufitowe wiszące. Tego rodzaju lampy wyglądają niezwykle stylowo i skutecznie wypełniają pustą przestrzeń nad łóżkiem. Należy pamiętać, że aby uzyskać efekt ciepła, należy zastosować kilka rozproszonych źródeł światła.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się lampy stojące, które umieszczone w narożniku sypialni pełnią funkcję dekoracyjną. Nie należy również rezygnować ze stylowych kinkietów przymocowanych nad łóżkiem lub tradycyjnych lampek nocnych umieszczonych na szafkach nocnych.

Szukając stylowego oświetlenia, należy pamiętać o odpowiednim doborze żarówek. W przytulnej sypialni sprawdzają się wyłącznie żarówki dające ciepłą, naturalną barwę. Stosowanie chłodnych odcieni nie jest wskazane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*