Budynki ze stali – czy są trwałe?

Budynki ze stali – czy są trwałe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O domach z konstrukcji stalowej w Polsce nie mówi się jeszcze tak głośno i tak powszechnie jak za oceanem, gdzie od lat stosuje się te trwałe rozwiązania technologiczne w budownictwie mieszkaniowym. Jednak może warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, których atrakcyjność może sugerować chociażby budowa hali sportowej wykorzystująca tę samą technologię, a stosowana powszechnie w wielu rejonach kraju.

Tradycja ponad wszystko!

Dlaczego Polakom tak trudno zaakceptować i upowszechnić te nowoczesne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym? Odpowiedź zdaje być się prosta. My cenimy tradycję w każdym aspekcie. Jesteśmy przywiązani do drewna, cegły, pustaków i betonu. W powszechnym wyobrażeniu są to materiały trwałe, mocne i idealne do naszych warunków klimatycznych. Nie ma oczywiście w tym nic złego, ale odrzucanie pomysłów tych, którzy propagują  pomysły o domach z konstrukcji stalowej jest zwyczajnie krzywdzące, gdyż stal, podobnie jak wykorzystywane od lat materiały budowlane, spełnia wysokie oczekiwania polskich inwestorów.

Siła stali

Jest to materiał niezwykle wytrzymały, dzięki czemu dom zbudowany na jego  podstawie zyska stabilność i odporność na warunki zewnętrzne oraz oddziaływanie różnych sił fizycznych. Przewagą takich konstrukcji nad tradycyjnymi projektami jest jednak szybkość wykonania, bo budowa domu trwa w tym przypadku od kilku do kilkunastu dni, a innym aspektem, który może przekonać inwestorów jest znacznie niższa cena stalowych konstrukcji szkieletowych i oszczędniejsze wykorzystanie powierzchni domu dzięki zastosowaniu cieńszych ścian.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*