Chemia budowlana przydatna przy montażu

Chemia budowlana przydatna przy montażu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różne rodzaje pianek montażowych


Chemia budowlana to grupa produktów powszechnie stosowanych w budownictwie. Ich stosowanie znacząco ułatwia wykonywanie zarówno prac montażowych, jak i wykończeniowych. Do podstawowych narzędzi używanych przez pracowników firm budowlanych należą piany montażowe na bazie poliuretanu. Tego rodzaju produkty wykorzystuje się m.in. podczas montażu stolarki okiennej i drzwiowej, a także podczas wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnych lub centralnego ogrzewania.

Pianki poliuretanowe zapewniają dużą szczelność oraz izolację termiczną. W sprzedaży znaleźć można pianki jedno lub dwuskładnikowe, które mogą być nakładane za pomocą pistoletu lub wężyka. Poszczególne produkty różnią się między sobą przede wszystkim czasem zastygania, a także odpornością na warunki atmosferyczne, dlatego niezwykle ważny jest odpowiedni dobór pianki do potrzeb.


Kleje i silikony


Podczas montażu pracownicy budowlani chętnie korzystają także z różnego rodzaju klejów i silikonów. Takie produkty jak klej poliuretanowy Soudal stosowane są m.in. podczas montażu mebli, balustrad, schodów, parapetów, czy też pergoli. Produkt ten dobrze wypełnia nierówności w podłożu, dlatego może być stosowany do łączenia nawet niedokładnie spasowanych elementów. Dzięki swym właściwościom doskonale nadaje się także do klejenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz paneli podłogowych.

Wśród powszechnie stosowanych produktów chemii budowlanej są także silikony. Silikony dzięki swej elastyczności znakomicie nadają się do uszczelniania różnych powierzchni. W zależności od potrzeb w sprzedaży znaleźć można produkty uniwersalne i specjalistyczne, takie jak silikony szklarskie, sanitarne oraz wysokotemperaturowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*