Clean room – co to jest?

Clean room – co to jest?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Clean roomy są pomieszczeniami, w których wiele parametrów znajduje się pod ścisłą kontrolą. Te wydzielone miejsca są niezwykle potrzebne w wielu zakładach pracy. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? W jakim celu się je stosuje? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Co warto wiedzieć o clean roomach?

Pomieszczenia czyste, już z samej definicje, powinny być pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń. Panujące w nich warunki powinny być całkowicie sterylne, a parametry takie jak temperatura, wilgotność czy nawet różnica ciśnień muszą być pod ścisłą kontrolą i stałym nadzorem.

Pomysł wydzielonej, czystej przestrzeni, wywodzi się ze szpitalnych sal operacyjnych. Ciężko sobie wyobrazić możliwość przeprowadzenia operacji i zabiegu bez zachowania wszystkich procedur związanych z bezpieczeństwem i higieną. Sala zabiegowa musi mieć odpowiednią wentylację, narzędzia muszą być całkowicie czyste i sterylne. Koncepcję tę powiela wiele branż, decydując się na tworzenie clean roomów. Znaleźć je można w wielu sektorach, m.in. farmaceutycznym, chemicznym czy spożywczym. Zapotrzebowanie to wynika z faktu, iż zanieczyszczenia i drobnoustroje z otoczenia mogą mieć niekorzystny wpływ na niektóre produkty. Specjaliści z wielu firm, takich jak https://ottoindustries.com.pl/oferta/clean-room-pomieszczenia-czyste/, oferują profesjonalną pomoc w projektowaniu i realizacji budowy tego rodzaju pomieszczeń. Warto mieć na uwadze, iż nieprzemyślany projekt może przyczynić się do dodatkowych kosztów całego przedsięwzięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*