Tworzenie i drukowanie etykiet

Tworzenie i drukowanie etykiet
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie i drukowanie etykiet nie należy do bardziej pracochłonnych działań, jednak w zależności od wybranej metody okazać się może mniej lub bardziej kosztowne. Przede wszystkim, do ich produkcji dochodzić powinno wyłącznie przy wykorzystaniu drukarek etykiet, które dzięki specjalistycznemu zaprojektowaniu są w stanie optymalnie radzić sobie z materiałami o różnej charakterystyce. W dziale etykiet bowiem, jednymi z najpowszechniejszych produktów są papier, folia czy – rzadziej – materiały poliestrowe.

Produkcja etykiet odbywać się może według dwóch metod. Pierwsza z nich, cechująca się drukiem termicznym jest wyraźnie tańsza od drugiej. Z racji tego, tworzenie produktów tym sposobem jest dużo szybsze i bardziej wydajne, co pozwala na uzyskanie większej ilości w krótszym czasie. Ze względu na krótki okres żywotności i średnią jakość, drukarki termiczne przeznaczone są dla etykiet stosowanych na produktach charakteryzujących się ograniczoną, najczęściej kilkudniową lub tygodniową datą ważności.

Z kolei, druk termotransferowy na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od powyżej opisanej metody. Jednak, różnicę bardzo szybko można poczuć w samej strukturze użytych do drukowania materiałów. Cechują się one dużo większą jakością i precyzją wykonania, a dzięki użyciu bardziej wytrzymałych form służyć mogą przez – praktycznie – nieograniczony okres czasu. Firmowe naklejki drukowane tą metodą są faktycznie dużo droższe jednak perfekcyjnie sprawdzą się w działach odzieżowych, elektronicznych czy magazynowych jako elementy znakujące towary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*