Co może okazać się niezbędne podczas wyjazdu w góry?

Co może okazać się niezbędne podczas wyjazdu w góry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy nadchodzi sezon wyjazdów rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania odpowiedniego wyposażenia, które ma nam ułatwić pobyt w górach. Producenci prześcigają się w reklamowaniu cudownych produktów, które są nam niezbędne. Czy na pewno potrzebujemy tego wszystkiego? Warto zastanowić się i stworzyć listę niezbędnego ekwipunku, którą będziemy mieli pod ręką podczas zakupów. Co powinno się na niej znaleźć?

Bez butów ani rusz

Odpowiednie obuwie to podstawa. Jest to niezbędne wyposażenie każdego, kto planuje dużo chodzić po górach. Stabilizacja kostki i ochrona palców to dwie niezwykle ważne cechy, które powinny spełniać buty trekkingowe. W celu znalezienia idealnej pary, warto wybrać się do galerii i przymierzyć kilka modeli. Dobrym pomysłem będzie też poczytanie opinii w internecie lub zasięgnięcie porady u obsługi sklepu.

Kolejną rzeczą na naszej liście powinny być skarpety wełniane. Mają one znakomite właściwości higroskopijne, a przy tym zawsze utrzymują przyjemne ciepło. Niektórzy ludzie nie mogą wytrzymać charakterystycznego „drapania”, dlatego dobrą propozycją dla nich mogą być skarpety termiczne, które mają zbliżone właściwości do wełnianych.

Kurtka zimowa to kolejna rzecz, w którą warto się zaopatrzyć. Wybierając ją zwróćmy uwagę na to, czy jest wodoodporna, ma rzepy i ściągacze, które zapobiegną podwiewaniu, a także czy kieszenie mieszczą wszystkie potrzebne drobiazgi. Po więcej wskazówek i inspiracji warto zajrzeć do sklepu Gagaboo – znajdziemy tam wszystko, co niezbędne w górach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*