Co pasuje do klasycznej kuchni?

Co pasuje do klasycznej kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce będące swoistym centrum życia rodzinnego. To właśnie w tym pomieszczeniu przyrządzamy i jemy posiłki, a także prowadzimy długie rozmowy z innymi domownikami. Należy ją zatem urządzić w taki sposób, aby była funkcjonalna (wysoki komfort użytkowania), a jednocześnie elegancka i przytulna. Doskonale wpisuje się w ten koncept styl klasyczny, który kilka lat temu powrócił do łask. Obecnie ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza kuchnie na wymiar, wykonywanie w profesjonalnych zakładach stolarskich.

Drewniane meble z wieloma detalami to podstawa 

Kuchnie urządzone w stylu klasycznym mają bardzo wielu zagorzałych zwolenników, ponieważ się ponadczasowe – skutecznie opierają się przemijającym modom oraz trendom. Ich największą zaletą jest niezwykle przytulna i ciepła atmosfera, stwarzająca wrażenie domowego azylu. Rządzą tutaj przede wszystkim meble wykonane z zaimpregnowanego drewna dębowego, sosnowego lub bukowego (w kolorze białym, beżowym, ewentualnie brązowym).

Są to m.in. eleganckie kredensy, szafki, stoły (koniecznie z solidnym blatem, na toczonych albo prostych nogach), krzesła i witryny kuchenne. Odznaczają się one najczęściej efektowną formą i posiadają w swojej konstrukcji wiele aranżacyjnych, oryginalnych detali, takich jak choćby frezowane lub przeszklone fronty (często ze szprosami, czyli specjalnymi listwami dzielącymi szybę na kilka części) czy ozdobne uchwyty (np. w kształcie muszelek).

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na meble wykonywane na wymiar, ponieważ pozwalają one na dużą dowolność w samodzielnym kreowaniu ich wyglądu. Jeśli chcemy, aby zrobił je wykwalifikowany stolarz Poznań jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy takiego fachowca. Oprócz drewnianych mebli do klasycznej kuchni pasują następujące elementy: obrusy, serwety, wyroby porcelanowe (utrzymane w jasnych barwach), garnki i patelnie wykonane z żeliwa lub miedzi, baterie z tradycyjnymi kurkami, kamienne blaty oraz ceramiczne zlewozmywaki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*