Co pomoże w usypianiu niemowląt?

Co pomoże w usypianiu niemowląt?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usypianie niemowlęcia zazwyczaj nie jest zadaniem łatwym i może przysporzyć sporo problemów. Oczywiście zdarzają się dzieci, które po znalezieniu się w łóżeczku niemal natychmiast zapadają w głęboki sen, ale w przypadku większości z nich ten proces trwa znacznie dłużej niż kilka minut. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybkie uśpienie maluszka jest puszczenie mu relaksacyjnej piosenki. Składanki z tego typu utworami można znaleźć na https://www.lulanko.pl/blog/piosenki-dla-dzieci.

Nadmiar bodźców to czynnik niepożądany

Na tempo zasypiania niemowlęcia ogromny wpływ mają przede wszystkim wieczorne rytuały, które ułatwiają mu wyciszenie się i odpowiednie przygotowanie do snu. Mowa tutaj m.in. o zjedzeniu dobrej kolacji, przyjemnej kąpieli, masażu, przytuleniu przez matkę, wysłuchaniu ulubionej kołysanki czy buziaku na dobranoc. Ważną rolę odgrywa ponadto zapewnienie dziecku spokoju, czyli uchronienie go przez zbyt wieloma bodźcami bezpośrednio przed udaniem się do łóżeczka. Niewskazane są takie czynności, jak choćby intensywne zabawy ruchowe, oglądanie telewizji czy słuchanie skocznej muzyki.

W zaśnięciu pomoże również z pewnością jajko usypiajka – specjalne urządzenie generujące niezwykle przyjemny, relaksacyjny szum (np. morza lub deszczu). Pozostałe efektywne metody to m.in.: delikatne bujanie i huśtanie niemowlęcia w ramionach, otulenie go kocykiem albo chustą (wzrost poczucia bezpieczeństwa), puszczenie mu cichej muzyki z płyt, ogrzanie pościeli na grzejniku, a także podanie dziecku smoczka w celu zaspokojenia potrzeby ssania (odruch uspokajający).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*